Loading
info@wilderness.ee+372 529 4233Find

>> TULEMUSED 2024 <<

>> GPS 2024 <<

>> GPS 2024 PEHMO <<

Scroll down for INFORMATION in ENGLISH!!!
——
TALIHARJA VANAKURI
on 101 km pikkune talvine vastupidavus-retk, mis viib osalejad pikale teekonnale läbi hõredalt asustatud kõnnumaa ja kus iga osaleja vastutab enda hakkama saamise eest ise. 2024 retk toimub Lõuna-Eestis, Võrumaal. Rada läbib mitmeid erilisi ja tähelepanuväärseid loodusmaastike ning kultuuriobjekte ning selle läbimine annab eheda ja vahetu sissevaate enda ja Eestimaa hinge helgetesse ja tumedatesse soppidesse. Lisaks 101km põhirajale on võimalik osaleda lühemal 54km “Pehmo” rajal või pikendada retke 25km võrra “Sõgeda Sõõriga”.
RADA
Radadega on võimalik tutvuda ja GPX alla laadida Plotaroute keskkonnas: https://www.plotaroute.com/routecollection/13570?units=km
NB! Rajad võivad veel detailides muutuda, kuna kooskõlastamised ei ole lõppenud!
Põhirada on umbes 101km pikk ja kulgeb mööda metsaradu ja külavaheteid. Osaliselt järgib RMK matkatee tähistatud rajalõike, kuid teeb sellelt olulisi kõrvalepõikeid. Retkeliste moraalseks toeks võivad raja olulisemates pöördekohtades ja mõndadel võsastel lõikudel olla mõned spetsiaalsed Taliharja suunaviidad või helkurid, kuid neid on vähe. Osalejad peavad püsima ettemääratud rajal ise, kasutades navigeerimiseks elektroonilisi abivahendeid või kaarti. Raja lõikamine ei ole lubatud. Osalejatel on kohustuslik kaasas kanda personaalset GPS seadet rajal püsimise tagamiseks. Rada kulgeb mööda lumiseid/jäiseid/lörtsiseid/mudaseid kruusa- ja metsateid ning kitsaid radu. Rada võib olla lõiguti ekstreemselt tehniline ja raskesti läbitav – see tähendab näiteks külluslikku tormimurdu, suuri mudaseid rööpaid, künklikke raiesmikke, vesiseid soid, raja täielikku puudumist, võsa jmt. Rada võib läbida jalgsi, suuskadel või jalgrattaga. Avatud liiklusega teedel liikudes tuleb täita liikluseeskirju. Rajal on üks suur joogi-söögi punkt ehk Kesklaager ja see asub ca 50km-l stardist. Lisaks Kesklaagrile on kaks punkti, kus pakutakse sooja jooki ca 25 ja 75km stardist.
Päike loojub 16 paiku, ehavalgus kaob enne viit, seega tuleb sõltuvalt osaleja kiirusest rajal läbida suur osa rajast pimeduses!
TALIHARJA VANAKURI “PEHMO” VERSIOON
Soovijatel on võimalus osaleda retke “pehmo” versioonil ja läbida ca pool põhirajast. Kõik osavõtu tingimused on samad, kui põhiretkel. Lõpetaja saab kirja tulemuse 54km “Pehmo” protokolli, lõpetaja auhinna, diplomi, sauna ja toitlustuse.
TALIHARJA VANAKURI SÕGE SÕÕR
Isikutel, kes leiavad finišile lähenedes, et 101km on neile vähe või soovivad saada rohkem ITRA punkte (jalgsi) on võimalus pärast Taliharja Vanakuri 101km finišeerimist täiendavale ca 25km vaheldusrikkale maastikuringile alapealkirjaga SÕGE SÕÕR. Kõik liikumise tingimused on samad, kui põhirajal. Sõge Sõõr lõpetajad kantakse lisaks Taliharja Vanakuri lõpuprotokollile ka Sõge Sõõr protokolli. ITRA punktide arvestusse läheb jooksja valikul ainult üks distantsidest (101km või 125km).
VÕISTLUSKESKUS/ FINIŠ /MAJUTUS
Haanja ja Rõuge vahel Kurgjärve spordibaasis. Google: https://goo.gl/maps/tbWSpuKx6UvyQwGn7 Võistluse eelselt ja järgselt on võimalik ööbida spordibaasis erineva tasemega tubades (alates 2 kohalistest privaatsetest kuni 8 kohaliste nari tubadeni), kusjuures ööbimine sisaldab ka maitsvat buffee stiilis toitlustust kuni 6 toidukorda. Ööbimise broneerimine toimub koos registreerimisega ja ühe inimese kohta maksab see paketina 65-85 eurot vastavalt voodikoha klassile. Seoses Taliharjaga on broneeritud kogu keskus. Majutuse broneerimine on eelkõige osalejatele, aga ka pereliikmetele ja toimub registreerimisvormi kaudu.
NB! Majutust müüakse ainult paketina reedest pühapäevani, mis sisaldab ka kuni kuute toidukorda! Toidud on kodused ja maistvad!
Majutuspakette on erinevat sorti (kaks ööd R-P, kuni 6 toidukorda):
1) spartalikud naridega laagritoad – SOODNE – 65 eurot/inimene
2) privaatsemad ja väiksemad toad – KESKMINE – 75 eurot/inimene
3) moodsamad hotellitoad – KALLIM – 85 eurot/inimene.
Majutuse broneerinud saavad registreerimise kinnitamise kirjas lingi tabelile, mille kaudu saab endale konkreetses toas voodi reserveerida! Registreerimisel valige lihtsalt inimeste arv. Tube ja voodeid saavad reserveerida vaid maksnud isikud, kõik teised korraldaja kustutab.
START  –  13. jaanuar 2024
101km start Kurgjärve spordibaasis
54km “Pehmo” start Kesklaagri ja RMK Make lõkkekoha lähedal https://maps.app.goo.gl/qte42e8RumnXbSvM6
KESKLAAGER
Asukoht: Vasekoja puhkekeskus
AJAKAVA
Reede 12. Jaanuar 2024
– kell 19.00-22.00 mandaat avatud
Laupäev 13. Jaanuar 2024
– kell 8.00 avatakse mandaat
– kell 11.00 101km start Kurgjärvel
– kell 11.10 väljuvad eribussid ja rataste transport “Pehmo” starti
– kell 12.00 “Pehmo” 54km start Kesklaagri lähedal
– kell 21.00 Kesklaager pakitakse kokku
Finiši teenused suletakse pühapäeval, 14. jaanuaril, 2024 kell 11:00.
“Pehmo” starti on osalejatel lubatud tulla ka oma transpordiga (sõber/pere pakub küüti). Pärast finišit puudub korraldatud transport tagasi stardipaika.
REGISTREERUMINE
Registreerumise link avaldatakse 15.10.2023.
Registreerumine avatakse 15.10.2023 ja lõpeb 08.01.2024
Osavõtutasu on nii jooksjaile, suusatajaile kui ratturitele kuni 30.11.2023.a. 48 eurot. 01.12-31.12.2023 58 eurot ja alates 01.01.2024 on osavõtutasu 73 eurot. Registreerimisel on võimalik lisaks valida ka ööbimiskoha ja toitlustusega pakett (reedest pühapäevani, sisaldab kuni 6 toidukorda) hinnaga 65-85 eur inimese kohta vastavalt voodikoha kvaliteedile ja privaatsusele.
OSAVÕTUTASU SISALDAB
  • bussitransport finišist starti “Pehmo” rajal
  • veekindel rajakaart
  • võistlusnumber
  • personaalne GPS träkker Sportrecilt (ei ole navigeerimiseks vaid osalejate asukoha jälgimiseks)
  • toit kesklaagris ja finišis
  • Pesemine ja saun finišis
  • Lõpetajameene
  • iga osaleja kohta ühe koti hoidmine matka ajal pakihoius ja paki transport stardist finišisse.
  • Osalejatel on võimalus oma magamisvarustusega magada pärast matka finišipaigas põrandal.
  • Tasuta fotod retkest
NÕUDED OSALEJATELE
Iga sellel üritusel osaleja peab olema vastutustundlik indiviid ja aru saama talvel kõnnumaal liikumise väljakutsetest ja ohtudest. Osalejad osalevad omal vastutusel ja peavad olema piisavalt varustatud, et mistahes rajal ette tulevas situatsioonis omal jõul hakkama saada. See retk on potentsiaalselt eluohtlik ja osaleda soovija peab tõsiselt kaaluma kõiki riske (eksimine, külmumine) ja füüsilisi ning vaimseid väljakutseid, mida talvine ja enamuses öine ultramaraton endas kätkeb. Varasematel aastatel on osadel osalejatel jäänud eksiarvamus, et tegemist on tavalise jooksu- rattavõistlusega. Ei ole. Tegemist on loodusliku seiklusega. Rada on just selline nagu ta on sel ajahetkel looduslike tingimuste poolt kujundatuna. Rajal võib olla nii paks lumi kui üle kallaste jõgi ja nii lihtsalt on. St rada võib olla väga lihtne tavatingimustes, aga ekstreemsete ilmaolude puhul ehmatavalt keeruline. Kui see ei tundu normaalne ja lahendatav väljakutse, siis ei ole Taliharja Vanakuri sinu jaoks.
– Osaleja minimaalne vanus on 18 aastat. Pehmo rajal on lubatud osaleda ka noorematel koos vastutava täiskasvanuga.
– Osalejate limiit on 300 inimest mõlema jalgsi distantsi peale kokku.
– Liikumisviis on vabalt valitav (jalgsi, suuskadel või rattaga – eraldi rada), kuid liikumisviise ei või kombineerida (valitud vahend tuleb kaasas kanda stardist finišisse). Korraldaja ei taga rajahooldust (teed ei ole puhtaks lükatud, suusajälg tuleb ise lükata).
– Osalejatel peab olema eelnev tõestatav kogemus vastupidavusspordist (maastikumaraton, ultrajooks, seiklussport, rogain vmt.) Peakorraldaja jätab endale õiguse mitte aktsepteerida osavõtusoovi piisava kogemuseta osaleda soovijailt.
RETKE ÄRA JÄTMINE & HÜVITISED
Kui registreeritud ja osalemistasu maksnud osaleja loobub osalemisest kuni 22.12.2023, tagastatakse pool osavõtutasust.
Kui registreeritud ja osalemistasu maksnud osaleja loobub osalemisest mistahes põhjusel alates 23.12.2023, osavõtutasu ei tagastata.
Kuni 31.12.2023 on võimalik võõrandada enda osalemisõigus teisele isikule, kes vastab osalemistingimustele.
Retk võidakse ära jätta või lühendada korraldaja poolt enne starti ekstreemsete ilmaolude tõttu (Force majeure), kui need muudavad raja läbimise liiga ohtlikuks. Sellisel juhul tagastatakse registreerunuile osavõtutasu proportsionaalselt saamata teenusega. Kui Retk katkestatakse pärast starti ülaltoodud asjaolude tõttu, osavõtutasu ei tagastata.
AJAVÕTUSÜSTEEM
Ajavõtt toimub Sportrec GPS jälgimise seadmega. GPS seade salvestab kontrollpunktide läbimise 5m raadiuses kontrollpunkti sildist (medaljonipunktid, tugipunktid, kesklaager).
AUHINNAD
Kõik lõpetajad saavad raja läbimise käigus mälestusmeene ja diplomi. Rajal kogutakse medaljone. Medaljon kujutab endast 45mm läbimõõduga graveeringuga seibi. Kokku on rajal 4 kontrollpunkti (pehmo rajal 2)+ sõge sõõr kontrollpunkt. Kontrollpunktidest kogutud medaljonidest moodustub kokku võistluse osaleja mälestusmedal. Medaljonide kogumiseks ja turvaliseks kaasas kandmiseks saavad kõik võistlejad karabiini. Medaljone ei pea selle otsas kõlistama, neid võib hoida ka kotis. Kadunud medaljone asendada võimalik ei ole! Katkestamisel jäävad võistlejale need medaljonid, milleni ta rajal jõudis, sama kehtib “pehmo” raja kohta.
AJALIMIIDID
Maksimum aeg raja läbimiseks on 24 tundi (11:00 h. 14. jaanuar 2024). Kõik osalejad, kes ajalimiiti ei mahu, tühistatakse. Raja kesklaagri läbimise ajalimiit on 10 tundi stardist (laagrist peab lahkuma hiljemalt 13. jaanuar kell 21).
Pehmo raja ajalimiit on 10 tundi stardist.
RETKEELNE KOOSOLEK
Retkeelne koosolek on virtuaalne ja toimub Facebook vahendusel 12. jaanuari õhtul kell 19.
KOHUSTUSLIK VARUSTUS
Kohustuslikku varustust tuleb kaasas kanda kogu retke jooksul v.a. ära söödav toit. Kui osalejal ei ole enne starti ette näidata kohustusliku varustust ei lubata osalejat retkel startida. Osaleja, kes finišeerub ilma kohustusliku varustuseta tühistatakse. Osalejad peavad igal ajal olema valmis presenteerima kohustuslikku varustust kohtunikule.
1- Magamiskott või bivy kott min. 250gr või soojustuskihiga jope (sulejope/ Insulated jacket).
2- Magamismatt osaleja täispikkuses (vahtmati rull või täispuhutav või nt mullikile).
3- Hõbekile-hädaabitekk
4 – Tule tegemise vahend hädaabinõuna sooja saamiseks (tikud, tulemasin).
Ülaltoodud varustust kasutatakse inimese isoleerimiseks külmast hädajuhtumi korral. Hädajuhtumi korral staatiliseks jäädes toimub keha kiire jahtumine samas, kui abi saabumiseni võib minna tunde. Selle pärast tuleb olla valmis halvimaks võimalikuks situatsiooniks ja ellujäämiseks karmis keskkonnas.
5- Pealamp piisavate varupatareide või akudega.
6- Punane vilkuv tuluke varupatareiga.
7- Helkurmaterjal riietusel ees ja taga.
8- Vile.
9 – Sisse lülitatud soojalt pakitud telefon + akupank
Ülaltoodud varustus on vajalik, et olla avatud liiklusega teedel nähtav ja hädaolukorras leitav.
10 -Joogipudelid/põis min 1,5l
11 -Toit min 1500 kilokalorit (pehmo rajal 750kcal)
12 – GPS navigatsiooni seade, millesse on salvestatud rada. Eelistatud spetsiaalne käsi-GPS või raja järgimise funktsiooniga GPS-kell. Nutitelefon + akupank aktsepteeritud, kuid mitte soovitatud, kuna vihma või miinuskraadidega võib olla kasutamatu.
13 – GPS träkker ja rajakaart korraldaja poolt
SOOVITUSLIK VARUSTUS – vaba valik, kas kanda kaasas/seljas.
1- Veekindlad sokid/jalanõude katted (rajal võib esineda veega üle ujutatud alasid ka miinuskraadide ja lume korral).
2- Hea pidamisega jalanõud, mis on sobilikud temperatuurile  0ºC to -30ºC
3- Varu soe pesu.
4- Komplekt vee/tuulekindlat pealisriietust – jakk ja püksid (Goretex või sarnane).
5- Varukindad (soovituslik kattekindad).
6- Joogisüsteemi külmumise eest kaitsev varustus.
7- Teip, vaseliin villidega seotud probleemide lahendamiseks, ennetamiseks.
HELKURID ja TULED
Kõik osalejad peavad olema helkuritega nähtavad eest ja tagant. Teedel liikumisel peab põlema tuli ees ja punane vilkuv tuli taga. Rajal magamisel peab punane vilkuv tuli põlema ja olema rajalt nähtav.
NUMBER
Osaleja number on kohustuslik. Ratastel peab see olema kinnitatud juhtrauale ette,  jalgsi ja suuskadel liikujatel nähtavalt ette või taha.
PRÜGI JA VARUSTUSE MAHA JÄTMINE
Prügi maha viskamine on keelatud! Ära jäta endast muid jälgi, kui jala/rattajäljed. Kõik stardist kaasa võetu peab kandma finišisse. Prügi saab ära visata Kesklaagris. Rajal enda füsioloogiliste vajaduste rahuldamiseks astu rajalt kõrvale ja naase sinna samast kohast.
KÕRVALINE ABI
Taliharja Vanakuri on inimjõul retk, millel osalejad peavad omal jõul hakkama saama stardist finišini. Mistahes kõrvaline abi rajal edenemiseks toetusmeeskonna, mootorsõiduki, loomade vmt poolt on keelatud. Kui selgub, et osaleja kasutas kõrvalist abi, tema tulemus tühistatakse. Kokkuleppel korraldajaga on lubatud kasutada elektrijalgratast vmt, kuid sellise abivahendi kasutajad ei osale võistlusarvestuses.
KESKLAAGER
Kõik osalejad peavad läbima ca poolel rajal asetseva kaardile märgitud kesklaagri. Kesklaagris on soe jook, söök, vesi ja suupisted. Olemas tualett. Kesklaagri läbimise ajalimiit on 10 tundi stardist (laagrist peab lahkuma hiljemalt 13. jaanuar kell 21).
KATKESTAMINE, EVAKUATSIOON RAJALT
Evakuatsioon katkestamise korral on osaleja kulul. Kui tegemist ei ole akuutse meditsiinilise probleemi või õnnetusega maksab katkestaja finišisse toimetamine 20 eur (ESTONIAN ADVENTURE RACING TEAM MTÜ EE712200221080082652) ja see on võimalik vaid autoga juurdepääsetavast kohast. Rajal esineb paljude kilomeetrite pikkuselt lõike, kuhu sõidukiga juurdepääs puudub, seega evakuatsiooniks tuleb liikuda kaardile märgitud evakuatsiooni punkti. Kõik osalejad, kes lahkuvad rajalt finišisse jõudmata, peavad sellest teavitama korraldajat.
Päästmine rajalt õnnetuse või terviserikke puhul toimub helistades esmalt 112 ja seejärel korraldajale, kes saab pakkuda toetust päästeteenistustele osaleja päästmiseks.
GPS, TELEFONID
Kõik osalejad saavad korraldajalt GPS trakkeri, mille järgi saavad toetajad jälgida nende edenemist rajal internetis Sportrec keskkonnas. Kõik personaalsed elektroonilised abivahendid navigeerimise hõlbustamiseks on lubatud. Enamasti on rajal ka telefoni/interneti levi. Osalejatel on lubatud enda kommunikatsioonivahendite kasutamine rajal edenemisest teiste informeerimiseks.
REGISTREERIMISE PROTSEDUUR
Samm 1:
– Täida registreerumisvorm ja märgi, et ole reeglitega tutvunud ja osaled omal vastutusel.
Samm 2:
Kui registreerumisvorm on kätte saadud teatab korraldaja e-postiga, kas osavõtusoov on aktsepteeritud ja edastab andmed osavõtutasu maksmiseks.
Samm 3:
Tasuda osavõtutasu pangaülekandega registreerimise lõpule viimiseks. Pärast osavõtutasu laekumist kantakse osaleja stardinimekirja.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>ENGLISH!!!!<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
TALIHARJA VANAKURI
is a 101 km winter ultra endurance race mostly in darkness through south Estonia’s forests & bogs that runs on snowy/icy/muddy small roads & rough trails. There is also an option to participate in a shorter 54km “pehmo” version of the race or extend the endurance experience with extra 25km finish loop “Sõge sõõr”.
RACE COURSE
Courses are visible and GPX downloadable in Plotaroute: https://www.plotaroute.com/routecollection/13570?units=km
NB! courses can change little in detail, this is preliminary!
Main race course is a 101km long journey and is partly marked. Route runs mostly on marked hiking trails, but sections of it are not marked and participants must navigate the course themselves with GPS device or map. Race can be done either on foot, on skis or by bike. Racers must follow the race course and they are not allowed to do shortcuts. When travelling on open roads traffic law must be followed. Sun sets around 4PM and light fades about 5PM so a big portion of the race course will be completed in darkness! Race course can be relatively easy (road) or extremely tough at times – this means there can be narrow overgrown tracks, abundance of fallen trees, muddy forest machine tracks, wet swamp, ditches or no trail at all. This course will definitely challenge all participants and will feel really uncomfortable at times. The concept of the race is, that course is in it’s natural condition and must be tackled as it is, as nature has left it at race day/night. This can mean thick snow or deep overflowing river crossings etc or be very easy without any hindrance.
RACE CENTER / FINISH
Kurgjärve sport base, Haanja, Võrumaa. https://maps.app.goo.gl/vtB62iVtxow8ehJ76
MIDCAMP
Vasekoja holiday center
GETTING TO RACE CENTER & ACCOMMODATION
Participants should arrive to race center with own transport. Two possible places to fly in to – Tallinn, Estonia (TLL) or Riga, Latvia (RIX)
Then best way is to rent a CAR to drive to Haanja.
If you fly to Tallinn it’s possible to get to race center by public transport – BUS  (https://www.tpilet.ee/en/).
Accommodation booking is primarily for participants, but also for family members, and is done through the registration form.
NB! Accommodation is only sold as a full board-package from Friday evening to Sunday noon, which also includes up to six meals! The food is homemade and delicious!
There are different kinds of accommodation packages
1) spartan camp rooms with bunk beds CHEAP – 65 euros/person
2) more private and smaller rooms – AVERAGE – 75 euros/person
3) Comfortable hotel rooms – EXPENSIVE – 85 euros/person.
You can see the pictures: http://nommesk.ee/Pilte_Kurgjarve_sportibaasist_770
Those who book accommodation will receive a link to the table through which you can reserve a specific room! When registering just choose how many places you need. Then after you receive confirmation you can reserv a room and bed.
START 101KM MAIN RACE & 54KM PEHMO RACE
101km start at Kurgjärve sport base
54km “Pehmo” start close to Midcamp & RMK Make camp site https://maps.app.goo.gl/qte42e8RumnXbSvM6
SCHEDULE
Friday 12. January 2024
– 19.00-22.00 race center open
Saturday 13. January 2024
– 8.00 race center open
– 11.00 START 101km MAIN COURSE in race center
– 11.10 special busses & bike transport leave for “Pehmo” 54km start
– 12.00 “Pehmo” 54km START  – location close to https://maps.app.goo.gl/zkSQHRTXFS2USgMi7
– 21.00 Midcamp closes
Finish will be closed on Sunday, 14. january, 2024 at 11:00.
You can also come to “Pehmo” start with own transport (have somebody drop you off), but remember – THERE IS NO ORGANISED TRANSPORT BACK TO START FROM FINISH AFTER RACE.
REGISTRATION
Registration starts 15.10.2023 and closes 08.01.2024
Participation fee is for runners, skiers and bikers until 30.11.2023.a. 48 eur. 01.12-31.12.2023 58 eur and after 01.01.2024 73 eur.
TALIHARJA VANAKURI “PEHMO” VERSION
There is a possibility to do a soft-core version of the race – half of the main distance. All conditions are the same as long race, just shorter and more daytime.
TALIHARJA VANAKURI EXTENDED VERSION “SÕGE SÕÕR”
Persons who wish to extend their endurance experience can do an extra 25km loop close to the end of main 101km course. All conditions for racing are the same. Participants will have results in both result lists 101km/126km, but for ITRA points/statistics runners need to choose only one distance that will count.
RACE ENTRY INCLUDES
– bus transport from finish to start (“Pehmo” course)
– race maps
– race number
– personal GPS tracking by Sportrec
– food & facilities in the finish.
– finisher prize and diploma
– In midcamp checkpoint: warm meal, snacks and warm drink.
– transport & storage of one bag per participant from start to finish.
– floor sleeping in finish
– free photos of the event
REQUIREMENTS FOR PARTICIPANTS
Anybody who wants to participate in this race, must have the common sense to familiarize oneself about all the needs to face a competition like that. Racers must be self-sufficient and have the ability to take care of themselves. This race is potentially a dangerous one, participants have to really seriously consider if they are physically and mentally prepared for this kind of endurance and mental challenge.
– Racers must be a minimum of 18 years old. “Pehmo” course accepts also younger persons if they have adult with them on course.
– Race is limited to 300 participants altogether.
– Racers can choose to participate by running, (fat)-bike or ski, but you must finish in your chosen discipline.
– Racers must have previous experience in ultra racing (ultrarunning, adventure race, rogaining)
The race director reserves the right to refuse entry to any racer not experienced enough.
CANCELLATION & REFUNDS
In case a participant cancels the registration til 22.12.2023 half of the race fee will be returned.
In case a participant cancels the registration from 23.12.2023, there will be no refunds.
Entry can be transferred to another approved racer until 31.12.2023.
The race may be canceled before or after the start in case of extreme weather conditions that make it extremely dangerous or impossible. In case that organisation cancels the race before it begins, the registration fee will be refunded proportionally to service received. In case the organization cancels the race after it starts for extreme conditions, there will be no refunds.
PRIZES
All finishers will get a race specific prize and diploma. During the course you will go through checkpoints where you collect medallions that will make up your finisher medal.
TIMING
Timing will be done by Sportrec GPS device – just carry it with you through the course. You need to pass within 5m of control point sign to register passing.
CUT-OFF TIME
Maximum time allowed to complete the race is 24 hours (by 11:00 h. January 14, 2024). Any participant who is unable to complete the race in this time will be disqualified.
Cut-off time at midcamp will be 10h from start (participants must leave midcamp by 13. january 21.00).
PRE-RACE MEETING
Pre Race meeting is suggested for all participants. Pre Race meeting takes place virtually on 12th of January 19.00 in event FB.
MANDATORY GEAR
Racers must carry all mandatory gear throughout the entire race from beginning to end and finish it with it (excl food). Any racer who does not have the appropriate mandatory gear is not allowed to participate. Any racer who does not finish with the mandatory gear will be disqualified. You must be ready to show the mandatory gear to Race officials at any time during the race.
1- Sleeping bag or Bivy bag min. 250gr or insulated jacket (puffy).
2- Sleeping pad full body length (foam mattres, bubblewrap or similar).
3- Emergency foil blanket
4 – Fire starting device to build emergency fire for warmth
All above gear is necessary for emergency situations to increase the chances of survival in harsh conditions. When static a person will cool down rapidly, but help might be hours away.
5- Headlamp with enough batteries.
6- Rear red flashing lamp with enough batteries.
7- Reflective patches on clothing front and back.
8- Whistle.
9 – Phone (switched on) + extra battery pack
All above gear is important to be visible on course and be locatable in emergency situation.
10 – GPS device with saved route. Special GPS device or GPS watch with track following function is suggested. Smartphone+ extra battery is accepted, but not a good choice in case of rain or minus degrees.
11 – Water container(s) capacity at least 1,5l
12 – Food min 1500 kcalories (750kcal for “pehmo”)
13 – GPS tracking device provided by organisation
RECOMMENDED GEAR – IT’S UP TO YOU TO CARRY IT.
1- Waterproof socks or overshoes (there can be water on the course even when freezing/snow).
2- Footwear with good grip and suitable for temperatures 0ºC to -30ºC
3- Spare thermal underwear.
4- Full wind/waterproof jacket and pants (Goretex or similar).
5- Extra gloves (cover mittens suggested).
6- Insulation for water container.
7- Tape, vaseline for blisters.
REFLECTIVE GEAR and LIGHTS
Reflective gear is mandatory for all racers. Reflective material must be worn at all time and be visible in front and back. The rear red flashing light and front light must be ON when travelling on roads. In case of sleeping between checkpoints the red flashing light must be ON and visible from course.
RACE NUMBER
The Race number is mandatory for all racers. On bikes it must be attached at the front, on foot/ski racer visibly in front or back.
LITTERING AND DROPPING OFF GEAR
No littering the trail! Leave no trace except footsteps. You have to carry everything you start with until the finish. Trash can be disposed also in midcamp. Do not defecate on race trail. Get off the trail for it and return to same spot to continue.
NO ASSISTANCE
This is a human powered race, racers must be self sufficient from start to finish. Any outside help by a support crew, motorized transport, animals etc – assistance to advance on the trail is not allowed. Racers will be disqualified if, at any time during the race, they have any outside help. There is a possibility to do the course just for experience without being part of the official race – for instance use electric bike or other help. This must be confirmed with race director before and clear to all other racers that you are unofficial participant.
CHECKPOINTS/CUT-OFF TIME
All racers must physically sign-in and sign-out at the race midcamp checkpoint marked on map. Hot drink and snacks are provided. Midcamp does not have warm indoor facilities! There is a toilet.
All racers must adhere to the cut-off time which is 10h from start opening (participants must leave midcamp by 13. january 21).
Pehmo course time limit 10h from start.
RESCUE, EVACUATIONS, DROPPING OUT and DISQUALIFIED
Evacuations from course are at racer’s expense. When not an acute medical issue, evacuation cost by car from race course is 20 eur and can be done only from a part of race course that is on drivable road. All racers must inform the race director if they leave the course and will not go to finish.
Rescue will be only in case of accident or acute medical issue. In case that needs rescue the participant should call emergency services phone 112 first and then inform race organization.
GPS, PHONES
All participants will be tracked live and their location published in the internet by Sportrec tracking device. All personal units for navigation, tracking or emergency position are allowed. Usually there is phone coverage throughout the race course. It is allowed to use your com devices to report on your progress during the race.
REGISTRATION PROCEDURE (registration link: https://eventor.ee/taliharja)
Step 1:
– Fill in the form with all the information requested, tick that you have read the race rules.
Step 2:
Once we receive your form, we will send you a confirmation e-mail telling that you passed the selection process and our bank transfer details.
Step 3:
Pay participation fee in EUR by wire transfer (must include transfer fees)- and your registration procedure is completed. Now your name is in the roster.

>> TULEMUSED 2023 <<

>> Tulemused 2022 <<
>> Etapiajad 2022 <<

>> LIVE GPS Taliharja Vanakuri 2022<<

>> LIVE GPS Taliharja Pehmo 2022<<

>> INFOKIRI 2022 <<

>> STARTIDE, TUGIPUNKTIDE, MEDALJONIDE SKEEMID 2022<<

2021 GPS jälgimine 101km: https://sportrec.eu/ui/#1fv5p32

2021 GPS jälgimine 51km: https://sportrec.eu/ui/#1fveb09

>> RESULTS 2020 <<

Top