Loading
info@wilderness.ee+372 529 4233Find

REGISTREERIMINE http://www.123formbuilder.com/form-3275814/Event-Registration-Form

TALIHARJA VANAKURI
on 101 km pikkune talvine öine vastupidavus-võistlus. Rada kulgeb läbi Kõnnumaa ja Kõrvemaa maastikukaitsealade mööda lumiseid/jäiseid/lörtsiseid/mudaseid metsateid ja radu ning ületab mööda laudteed kaks raba – Loosalu ja Kakerdaja raba.

VÕISTLUSRADA
Rada on umbes 101km pikk ja on tähistatud. Tähistus on põhiliselt RMK Oandu-Ikla matkaraja püsitähistus, aga raja keskosas on 5 km spetsiaalselt tähistatud lõik Paunküla maastikukaitsealal. Rada võib läbida jalgsi, suuskadel või rattaga. Võistlejad peavad püsima ettemääratud rajal kasutades tähistust, GPSi või kaarti. Raja lõikamine ei ole lubatud. Avatud liiklusega teedel liikudes tuleb täita liikluseeskirju. VÕISTLUSRADA: https://www.plotaroute.com/route/530976

TOIMUMISAEG
– Võistlus algab Laupäeval, 13. jaanuaril, 2018 kell 19:00 Lelle raudteejaamast.
– Võistluse finiš Aegviidu raudteejaamas suletakse pühapäeval, 14. jaanuaril, 2018 kell 19:00.
Starti sõidavad võistlejad Tallinnast ühiselt Elron rongiga nr. 43 Tallinn-Viljandi, väljumine Tallinnast 17:22, saabumine Lelle 18:30 (1 h, 8 min). Lubatud on ka starti saabumine personaalse transpordiga, kuid finišist starti transporti ei ole.
Finišist lahkuvad võistlejad rongiga või oma transpordiga.

REGISTREERUMINE
Registreerumine avatakse 21.12.2017 ja lõpeb 10.01.2018
Osavõtutasu on nii jooksjaile, suusatajaile kui ratturitele 25 eur. Osavõtutasu ei sisalda rongitranspordi maksumust. Pilet tuleb osta ise rongis sularaha eest 4.20eur+3 eur.

OSAVÕTUTASU SISALDAB
– veekindel rajakaart
– võistlusnumber
– GPS träkker Sportrecilt
– toit, pesemine finišis.
– kontrollpunktis poolel rajal: lõke, suupisted, varjualune, soe jook, vesi.
– iga võistleja kohta ühe koti transport stardist finišisse.

NÕUDED OSALEJATELE
Iga sellel üritusel osaleja peab olema vastutustundlik indiviid ja aru saama talvel kõnnumaal liikumise väljakutsetest ja ohtudest. Võistlejad osalevad omal vastutusel ja peavad olema piisavalt varustatud, et mistahes rajal ette tulevas situatsioonis omal jõul hakkama saada. See võistlus on potentsiaalselt eluohtlik ja osaleda soovija peab tõsiselt kaaluma kõiki riske (eksimine, külmumine) ja füüsilisi ning vaimseid väljakutseid, mida talvine öine ultramaraton endas kätkeb.
– Võistleja minimaalne vanus on 18 aastat.
– Osalejate limiit on 30 inimest.
– Liikumisviis on vabalt valitav (jalgsi, suuskadel või rattaga), kuid liikumisviise ei või kombineerida.
– Võistlejatel peab olema eelnev tõestatav kogemus vastupidavusspordist (maastikumaraton, ultrajooks, seiklussport, rogain vmt.)
Peakorraldaja jätab endale õiguse mitte aktsepteerida osavõtusoovi piisava kogemuseta osaleda soovijailt.

VÕISTLUSE ÄRA JÄTMINE & HÜVITISED
Kui registreeritud võistleja loobub osalemisest mistahes põhjusel osavõtutasu ei tagastata ja üle ei kanta.
Võistlus võidakse ära jätta korraldaja poolt enne starti ekstreemsete ilmaolude tõttu, kui need muudavad raja läbimise liiga ohtlikuks. Sellisel juhul tagastatakse kogu osavõtutasu registreerunuile.Kui võistlus katkestatakse pärast starti ülaltoodud asjaolude tõttu, osavõtutasu ei tagastata.

AUHINNAD
Kõik lõpetajad saavad mälestusmeene ja diplomi.

AJALIMIIDID
Maksimum aeg raja läbimiseks on 24 tundi (19:00 h. 14. jaanuar 2018). Kõik võistlejad, kes ajalimiiti ei mahu, tühistatakse. Raja kesklaagri läbimise ajalimiit on 10 tundi stardist.

VÕISTLUSEELNE KOOSOLEK
Võistluseelne koosolek on soovituslik ja see toimub Elron rongis nr. 43 Tallinn-Viljandi sõidul starti (17:22 Tallinn – 18:30 Lelle (1 tund, 8 min)
Võistluseelsel koosolekul peavad osalejad olema valmis ette näitama kohustusliku varustuse, pärast mida saavad võistlejad kätte võistlusmaterjalid. Võistlejad, kes tulevad starti oma transpordiga peavad varustuse ette näitama ja saavad materjali kätte Lelle raudteejaamas alates 18.30.

KOHUSTUSLIK VARUSTUS
1- Magamiskott või bivy kott min. 250gr. Kui on plaan rajal magada peab magamiskott olema vähemalt 0c mugavuslimiidiga.
2- Magamismatt (vahtmati rull või täispuhutav).
3- Hõbekile-hädaabitekk
4- Pealamp piisavate varupatareide või akudega.
5- Punane vilkuv tuluke varupatareiga.
6- Helkurmaterjal riietusel ees ja taga.
7- Vile.
8 – Sisse lülitatud telefon + akupank
9 – GPS navigatsiooni seade millesse on salvestatud võistlusrada (nutitelefon + akupank OK).
10 -Joogipudelid/põis min 1,5l
11 -Toit min 2000 kkalorit
11 – GPS träkker korraldaja poolt
Kohustuslikku varustust tuleb kaasas kanda kogu võistluse jooksul v.a. ära söödav toit. Kui võistlejal ei ole enne starti ette näidata kohustusliku varustust ei lubata võistlejat võistlusel startida. Võistleja, kes finišeerub ilma kohustusliku varustuseta tühistatakse.

SOOVITUSLIK VARUSTUS – vaba valik, kas kanda kaasas/seljas.
1- Veekindlad sokid/jalanõude katted (rajal võib esineda veega üle ujutatud alasid ka miinuskraadide ja lume korral).
2- Hea pidamisega jalanõud, mis on sobilikud temperatuurile 0ºC to -30ºC
3- Varu soe pesu.
4- Komplekt vee/tuulekindlat pealisriietust – jakk ja püksid (Goretex või sarnane).
5- Varukindad (soovituslik kattekindad).
6- Joogisüsteemi külmumise eest kaitsev varustus.
7 – Tule tegemise süsteem hädaabinõuna.
8- Teip, vaseliin villidega seotud probleemide lahendamiseks, ennetamiseks.

HELKURID ja TULED
Kõik võistlejad peavad olema helkuritega nähtavad eest ja tagant.Teedel liikumisel peab põlema tuli ees ja punane vilkuv tuli taga. Rajal magamisel peab punane vilkuv tuli põlema ja olema rajalt nähtav.

VÕISTLUSNUMBER
Võistlusnumber on kohustuslik. Ratastel peab see olema kinnitatud juhtrauale ette, seljakottidele taha.

PRÜGI JA VARUSTUSE MAHA JÄTMINE
Prügi maha viskamine on keelatud! Ära jäta endast muid jälgi, kui jalajäljed. Kõik stardist kaasa võetu peab kandma finišisse. Rajal enda füsioloogiliste vajaduste rahuldamiseks astu rajalt kõrvale ja naase sinna samast kohast.

KÕRVALINE ABI
Taliharja Vanakuri on inimjõul võistlus, millel osalejad peavad omal jõul hakkama saama stardist finišini. Mistahes kõrvaline abi rajal edenemiseks toetusmeeskonna, mootorsõiduki, loomade vmt poolt on keelatud. Kui selgub, et võistleja kasutas kõrvalist abi, tema tulemus tühistatakse.

KONTROLLPUNKT JA AJALIMIIT
Kõik võistlejad peavad läbima ca poolel rajal asetseva kaardile märgitud kesklaagri ja registreerima enda sisenemise ja väljumise. Kesklaagris on soe jook, vesi ja suupisted. Põleb lõke ja püstitatud on varjualune (külm). Kesklaagri läbimise ajalimiit on 10 tundi stardist.

KATKESTAMINE, EVAKUATSIOON RAJALT
Evakuatsioon katkestamise korral on võistleja kulul. Kui tegemist ei ole akuutse meditsiinilise probleemi või õnnetusega maksab katkestaja finišisse toimetamine 20 eur ja see on võimalik vaid autoga sõidetavalt rajalõigult. Kõik võistlejad, kes lahkuvad rajalt finišisse jõudmata, peavad sellest teavitama korraldajat.
Päästmine rajalt õnnetuse või terviserikke puhul toimub helistades esmalt 112 ja seejärel korraldajale, kes saab pakkuda toetust päästeteenistustele võistleja päästmiseks.

GPS, TELEFONID
Kõik võistlejad saavad korraldajalt GPS seadme, mille järgi saavad toetajad jälgida nende edenemist rajal Sportrec keskkonnas. Kõik personaalsed elektroonilised abivahendid navigeerimise hõlbustamiseks on lubatud. Enamasti on rajal ka telefoni/interneti levi. Osalejatel on lubatud enda kommunikatsioonivahendite kasutamine rajal edenemisest teiste informeerimiseks.

REGISTREERIMISE PROTSEDUUR
Samm 1:
– Täida registreerumisvorm ja märgi, et ole reeglitega tutvunud ja osaled omal vastutusel.
Samm 2:
Kui registreerumisvorm on kätte saadud teatab korraldaja e-postiga, kas osavõtusoov on aktsepteeritud ja edastab andmed osavõtutasu maksmiseks.
Samm 3:
Tasuda osavõtutasu pangaülekandega registreerimise lõpule viimiseks. Pärast osavõtutasu laekumist kantakse võistleja stardinimekirja.

Top