Loading
info@wilderness.ee+372 529 4233Find

Tulemused
Etapiajad

JÄÄ-ÖÖ-O on pimeduses uisu-orienteerumine. Toimub kolmapäeva õhtul Lehtse lähedal Kõrvemaal.
Osaleda saab päevaku formaadis vaba stardiga alates 19.00 või ühisstardiga võistlussõidus kell 20.00 – 20.15 (kui kõik kohal, siis läks!).
Vana turbamaardla on tõeliselt liigendatud labürint, mis pakub põnevat orienteerumist (pea võimatu mitte eksida) ja kiiret uisusõitu, ühisstart lisab vürtsi. Jää on ideaalselt sile, kuid selle paksus on ca 5-7cm, esineb ka lahtiseid kohti! Osalemine täielikult omal vastutusel ja kohustuslik turvavarustus! Vesi, isegi kui sisse kukkuda, ei tohiks olla üle pea. Mõistlikult kulgedes sisse ei kuku! Ilmaennustuse kohaselt tuleb krõbeda külmaga 24h. Jääl on kerge härmakirme, mis ei sega uisutamist.
Kogunemise koht: https://maps.app.goo.gl/rA4NtJjFrGv8nYa3A
2 suundorienteerumise rada – LIHTNE 5 KM ja PÕHIRADA ca 10 KM (linnulennult). Raja läbimiseks tuleb ületada ka turbaseid/kanarbikuseid/samblaseid maasiile. Mõnel pikemal võib olla mõistlik ka uisud jalast võtta.
Võistlusklassid M ja N. Kõik raja läbinud (nii võistlus- kui matkasõit) kantakse ühte protokolli.
Märkesüsteem SI (AIR) – (AIR pulgaga saab läbida punkte peatumata)!!! Kasutada saab ka tavalist SI pulka, mis tuleb pista jaama auku.
Osavõtutasu eelregistreerimisel https://eventor.ee/jaaooo 12 EUR (sisaldab kaarti, rada, vorsti ja sooja jooki finišis). SI-Air rent 2 eur. Kohapeal registreerumisel 15 eur (ei viitsi külmas õiendada vahetusrahade ja numbrite toksimisega, pange varem kirja!). Eelregistreerimine kuni kolmapäev 22. november 2023 kell 14.00!
Pimedas vajalik PEALAMP (nt https://lupine.ee) ja lootusetu eksimise vältimiseks kompass. Kuigi jää on raja ulatuses testitud ja piisavalt paks on kohustuslik kasutada turvavarustust (jäänaasklid, veekindlalt pakitud telefon, kartlikel ka päästevest). Väga soovituslik ka KIIVER… Iga jääle mineja vastutab enda ellu ja terveks jäämise eest ise! (Uisu ja matkavarustuse saab https://matkasport.ee)
Kui on uisutada soovijaid, kes ei oska või ei taha orienteeruda – kõik on oodatud, olud on suurepärased! Kui ei ole uiske võib rada läbida ka jalgsi – naastadega orienteerumisjalatsitega saab jääl muretult liikuda. Ka jalgsi sellisel maastikul liikumine on põnev!

Top