Loading
info@wilderness.ee+372 529 4233Find

>>Expedition Estonia 2021 infokiri<<

>>GPS jälgimine<<

Tulemused vaheaegadega: Kommentaarina tulbale “Märkused” saab lisada, kui kindlalt mingi punkti meelega vahele jätsid vmt ja see hinge peal:

>>TULEMUSED<<

Expedition Estonia ehk “Retk läbi Eesti” on füüsiliselt ja vaimselt nõudlik retk läbi südasuvise Eestimaa. Igal aastal ootab osavõtjaid uus trass – seni on rada viinud Lahemaalt-Pärnusse (2017); Peipsist-Pärnusse (2018); Pärnust-Paldiskisse (2019) ja Koidulast mööda Peipsi rannikuala Lääne-Virumaale (2020). 

2021a trass kulgeb heade mõtete linnast Tartust pealinna Tallinnasse ja seda valdavas osas põhimaantee ja Piibe maantee vahelisel alal. See on üllatavalt metsik ja põnev kant! Rada läbitakse osalejate omal jõul, nõul ja vastutusel ilma motoriseeritud abivahenditeta. Osaleda saab üksi või 2 liikmelise võistkonnaga. Teekond viib reeglina välja kujunenud liikumisradadelt puutumatule, raskemini läbitavale maastikule (ka radadeta), mis teeb sellest tõelise kõnnumaa ekspeditsiooni. Kõva kattega teid saab kasutada minimaalselt. 

Läbitava maastiku kaitse huvides on osalejate hulk piiratud.

Läbi Eestimaa kulgev teekond tuleb läbida kaardil näidatud liikumiskanalis, mille raames on konkreetne liikumistee igaühe enda valida. Navigeerimiseks on lubatud kasutada nii kaarti kui elektroonilisi seadmeid. Toimub kõikide osalejate reaalajas GPS jälgimine kaasaelajaile Sportrec seadmetega.

Ennustatav kiireim aeg sportlikul non-stop läbimisel on ca 17 tundi, kuid rada on avatud 40 tundi, seega on seda võimalik läbida ka rahulikumalt ja puhkepausidega.

Kokku ca 245km pikkune teekond jaguneb viieks erinevaks etapiks. 

Esimene ca 75km etapp viib osalejad jalgratastel Tartust Jõgevamaale Endlasse. Etapp läbitakse öösel ning teel tuleb ületada ka veetakistusi samuti neist ka jalgratas turvaliselt üle toimetada.

Teine ca 25km pikkune etapp viib osalejad mööda veeteid kanuudega läbi Endla looduskaitseala. Sõidetakse nii järvel kui jõgedel, maabudes vahepeal metsikutest paikadest kontrollpunktide leidmiseks. 

Kolmas ca 45km etapp on taaskord valdavalt jalgratastel. Algab see põnevate metsikute allikate otsimisega põlistes laantes ja edasi viib ajalooliselt rikast kultuurmaastikku mööda läbi Järvamaa. 

Neljas ca 40km etapp läbitakse jalgsi (alternatiivrada ka jalgrattal). Rada viib läbi rahvakirjanik Tammsaare romaanidega Eesti tüvimaastikuks kirjutatud Lõuna-Kõrvemaa laante ja rabade, kus kunagistest taludest soosaartel on järel vaid varemed ja põldude asemel laiuvad müstilised metsad… Paunküla kandis jääb rajale veetakistusi ning lisandub kõrgusmeetreid kitsastel oosidel turnimisest.

Viimane ca 55km etapp Kose kandist Tallinna läbitakse jälle jalgratastel, kusjuures teekonnale jääb hoolimata pealinnale lähenemisest üllatavalt põnevaid ja metsikuid paiku. Finiš asub tornide linnas Tallinnas, kus saab nautida mõnusat rammestust ja rahulolu läbitud teekonnast  ja eneseületusest. 

Vahetusalasid on 4. Neis toimub toitlustamine ja on ka puhkamise võimalus. Ekspeditsiooni peasponsoriks on Eesti matkatoitude tootja Tactical Foodpack. Osalejad saavad valida endale sobiva menüü Tacticali toiduvalikust või süüa muud vahetusalas pakutavat toitu grillilt või supipotist ning haarata Tacticali toidupaki kaasa hoopis rajale. 

2.juuli 21.00 – START Tartu Raekoja platsilt
2.juuli 22.20 – päike loojub
3.juuli 04.13 – päike tõuseb
3.juuli 14-15.00 esimese tiimi finiš
3.juuli 22.20 – päike loojub jälle
4.juuli 04.13 – päike tõuseb taas
4. juuli 15.00 – kontrollaja lõpp

Osavõtutasu on €100 inimese kohta. See sisaldab endas rada ja rajakaarti, GPS seadet, live-jälgimist, vahetusalade ja finiši toitlustust, saunu, osalusmeenet, Expedition Estonia tunnusgraafikaga riietuseset ning kõiki muid väikeseid detaile, mis retke nauditavaks teevad.

Hind ei sisalda varustuse transporti starti/finišisse ja vahetusalade vahel. Selleks võiks osalejatel olla ideaalis enda assistendid. Kui assistenti ei ole võimalik kaasata siis lisatasu eest osutab korraldaja logistika teenust, mis maksab 30 eurot inimese kohta. Veeetapil sõidetakse klassikalise pealt lahtise kanuuga. NB! võistkond peab oma jalgratta/d kanuuga kaasa võtma! Võib kasutada oma kanuud. Kanuu rent korraldajalt koos kohaletoomise, päästevesti ja aeruga maksab 30 eurot inimese kohta. Kanuu rent korraldajalt koos kohaletoomise, päästevesti ja aeruga maksab 35 eurot üksik osalejale ja 25 eur/in võistkonnale.

Registreerimisel on kaks vooru, 31. mai on viimane päev kirjapanekuks, et saada omale erikujundusega riietusese (pärast seda kuupäeva registreerunute stardipakett ei sisalda endas riietuseset) ning alates 1. juunist lisandub registreerimistasule 20€ ja transporditeenuse hinnale €5. Registreerimise lõpp on 25. juuni, kuid soovitame end varakult kirja panna, sest vaid nii saame tagada parimat korraldust ja elamust.

Osalusest loobumisel mistahes põhjusel 31. mai ja enne tagastatakse 90% osavõtutasust, 1.-14. juuni 50% ning pärast 14. juunit ei kuulu osavõtutasu tagastamisele.

info@wilderness.ee

Öist liikumist soodustab Lupine pealamp ning rattaetapi annab tuge Miry kaardihoidja – https://lupine.ee/

Peasponsorid

Tulemused koos vaheaegadega 2020
GPS jälgimine 2020
Soovitusi Expedition Estonial osalejale 2020

TULEMUSED 2019
GPS järelvaatamine 2019

LÕPLIKUD TULEMUSED 2018 koos ajatrahvidega

ETAPIAJAD 2018 (sisaldavad vaid aegu, kelle SI polnud teekonnal kaduma läinud ning ei sisalda ajatrahve)

GPS järelvaatamine 2018

TULEMUSED 2017

GPS 2017 järelvaatamine

Võistkondade GPS 2017 teekondade allalaadimine

PILDID 2017

Top