Loading
info@wilderness.ee+372 529 4233Find

Expedition Estonia ehk Retk Läbi Eesti on füüsiliselt ja vaimselt nõudlik retk, läbi südasuvise Eestimaa. Igal aastal ootab osavõtjaid uus trass – seni on rada viinud Lahemaalt-Pärnusse (2017); Peipsist-Pärnusse (2018); Pärnust-Paldiskisse 2019 ja Koidulast mööda Peipsi rannikuala Põlulasse (2020). 2021a trass on alles selgumas, aga kõigi eelduste kohaselt saab see kulgema Tartust Tallinnasse põhimaantee ja Piibe maante vahelisel alal, alapealkirjaga “Kolmas tee”. See on üllatavalt metsik ja põnev kant! Rada läbitakse osalejate omal jõul, nõul ja vastutusel ilma motoriseeritud abivahenditeta. Osaleda saab üksi või 2 liikmelise võistkonnaga. Teekond viib reeglina välja kujunenud liikumisradadelt puutumatule raskemini läbitavale maastikule, mis teeb sellest tõelise kõnnumaa ekspeditsiooni.
Läbitava maastiku kaitse huvides on osalejate hulk piiratud.
Läbi Eestimaa kulgev teekond tuleb läbida kaardil näidatud liikumiskanalis, mille raames on konkreetne liikumistee igaühe enda valida. Navigeerimiseks on lubatud kasutada nii kaarti kui elektroonilisi seadmeid. Toimub kõikide osalejate reaalajas GPS jälgimine kaasaelajaile Sportrec seadmetega.

Ennustatav võiduaeg on ca 16 tundi. Rada on avatud 45 tundi.
Kokku ca 230km pikkuse teekonna täpne trass on selgumas ja pannakse paika 1. maiks 2020. Rajameistri nägemuse kohaselt algab retk Tartu linnast, kust suundutakse vastuvoolu Emajõge mööda linnast välja. Mil viisil, on veel lahtine. Keskaegsetel radadel kulgedes jõutakse siis jalgratastel Endla Looduskaitsealale, milline läbitakse veeteid mööda kanuudega, kusjuures rattad peab kanuudes kaasas kandma. Norra kandist suundutakse läbi viljakate põllumaade Tammsaare romaanidega Eesti tüvimaastikuks kirjutatud Kõrvemaale, kus kunagistest taludest soosaartel on järel vaid varemed ja põldude asemel laiuvad laaned… Jalgsietapil tuleb nii mõnigi neist taludest üles leida. Viimane ots Tallinna läbitakse jälle jalgratastel ja finiš asub otse Tallinnas Vabaduse Väljakul. Tõenäoliselt on taas võimalik osaleda ka alternatiivse ratta-arvestuse klassi ja trassi neile, kes pikemat jalgsi-retke endale sobilikuks ei pea.
Vahetusalasid on eelduslikult 3. Neis toimub toitlustamine ja on ka puhkamise võimalus.

02. juuli 22.14 – päike loojub, START
03. juuli 04.18 – päike tõuseb
03. juuli 14-15.00 esimese tiimi finiš
03. juuli 22.13 – päike loojub jälle
04. juuli 04.20 – päike tõuseb taas
04. juuli 15.00 – kontrollaja lõpp

Osavõtutasu on €100 inimese kohta. See sisaldab endas rada ja rajakaarti, GPS seadet, live-jälgimist, vahetusalade ja finiši toitlustust, saunu, osalusmeenet, Expedition Estonia tunnusgraafikaga riietuseset ning kõiki muid väikeseid detaile, mis retke nauditavaks teevad.
Hind ei sisalda varustuse transporti starti/finišisse ja vahetusalade vahel. Selleks võiks osalejatel olla ideaalis enda assistendid. Kui assistenti ei ole võimalik kaasata siis lisatasu eest osutab korraldaja logistika teenust, mis varasematel aastatel on maksnud 30 eurot. Võib kasutada oma veesõidukit. Veesõiduki rent koos kohaletoomise, päästevesti ja aeruga maksab 30 eurot.
Täpne info selgub 1. maiks 2020

Registreerimisel on kaks vooru, 31. mai on viimane päev kirjapanekuks, et saada omale erikujundusega riietusese (pärast seda kuupäeva registreerunute stardipakett ei sisalda endas riietuseset) ning alates 1. juunist lisandub registreerimistasule 20€ ja transporditeenuse hinnale €5. Registreerimise lõpp on 27. juuni, kuid soovitame end varakult kirja panna, sest vaid nii saame tagada parimat korraldust ja elamust.
Osalusest loobumisel mistahes põhjusel 31. mai ja enne tagastatakse 90% osavõtutasust, 1.-14. juuni 50% ning pärast 14. juunit ei kuulu osavõtutasu tagastamisele.

info@wilderness.ee

Öist liikumist soodustab Lupine pealamp ning rattaetapi annab tuge Miry kaardihoidja – https://lupine.ee/

Peasponsorid

Tulemused koos vaheaegadega 2020
GPS jälgimine 2020
Soovitusi Expedition Estonial osalejale 2020

TULEMUSED 2019
GPS järelvaatamine 2019

LÕPLIKUD TULEMUSED 2018 koos ajatrahvidega

ETAPIAJAD 2018 (sisaldavad vaid aegu, kelle SI polnud teekonnal kaduma läinud ning ei sisalda ajatrahve)

GPS järelvaatamine 2018

TULEMUSED 2017

GPS 2017 järelvaatamine

Võistkondade GPS 2017 teekondade allalaadimine

PILDID 2017

Top