Loading
info@wilderness.ee+372 529 4233Find

>> REGISTREERIMINE <<

Expedition Estonia on füüsiliselt ja vaimselt nõudlik retk, läbi südasuvise Eestimaa Setomaalt põhjarannikule, mis läbitakse osalejate omal jõul, nõul ja vastutusel. Osaleda saab Üksi või 2 liikmelise võistkonnaga. Teekond viib välja kujunenud liikumisradadelt puutumatule raskemini läbitavale maastikule, mis teeb sellest tõelise kõnnumaa ekspeditsiooni. Läbitava maastiku kaitse huvides on osalejate hulk piiratud.

Läbi Eestimaa kulgev teekond tuleb läbida kaardil näidatud liikumiskanalis, mille raames on konkreetne liikumistee igaühe enda valida. Navigeerimiseks on lubatud kasutada nii kaarti kui elektroonilisi seadmeid. Kõikide osalejate reaalajas GPS jälgimine kaasaelajaile.
Ennustatav võiduaeg ca 16 tundi. Rada avatud 37,75 tundi.

Kokku ca 230km pikkuse teekonna täpne trass on selgumas ja pannakse paika 1. maiks 2020. Rajameistri nägemuse kohaselt algab retk jalgratastel lõunapiirilt ja kulgeb Setomaa männikute vahel läbi Lämmijärve läänekalda kalurikülade Emajõe Suursoosse. Suursoo jõgede ja märgalade ületamise kontseptsioon on selgumisel, kuid see võib sisaldada kohustust kanda ratast ujuvvahendiga kaasas. Varnja kandist suundutakse läbi vanausuliste külade ja Padakõrve metsade edasi põhja suunas Alutaguse laantesse ja rabadesse, kus toimub avaraba, veetakistusi ja tehismaastikku sisaldav jalgsietapp. Tõenäoliselt loome alternatiivse ratta-arvestuse klassi ja trassi neile, kes pikemat jalgsi-retke endale sobilikuks ei pea.

Vahetusalasid on eelduslikult 3. Neis toimub toitlustamine ja on ka puhkamise võimalus.

03. juuli 22.11 – päike loojub, START Koidulast
04. juuli 04.12 – päike tõuseb
04. juuli 14-15.00 esimese tiimi finiš Kohtla-Järvel
04. juuli 22.26 – päike loojub jälle
05. juuli 04.05 – päike tõuseb taas
05. juuli 12.00 – kontrollaja lõpp

Osavõtutasu on €100 inimese kohta. See sisaldab endas rada ja rajakaarti, GPS seadet, live-jälgimist, vahetusalade ja finiši toitlustust, osalusmeenet, Expedition Estonia tunnusgraafikaga t-särki ning kõiki muid väikeseid detaile, mis retke nauditavaks teevad.

Hind ei sisalda varustuse transporti starti/finišisse ja vahetusalade vahel. Selleks võiks osalejatel olla ideaalis enda assistendid. Kui assistenti ei ole võimalik kaasata siis lisatasu eest osutab korraldaja logistika teenust, mis varasematel aastatel on maksnud 30 eurot. Veesõiduki rendi temaatika on täpsustamisel – kaalumisel on nii packraft, kanuu, kui kajaki kasutamise ja rentimise võimalus.

Täpne info selgub 1. maiks 2020

Registreerimisel on kaks vooru, 31. mai on viimane päev kirjapanekuks, et saada omale erikujundusega t-särk (pärast seda kuupäeva registreerunute stardipakett ei sisalda endas t-särki) ning alates 1. juunist lisandub transporditeenuse hinnale €5. Registreerimise lõpp on 26. juuni, kuid soovitame end varakult kirja panna, sest vaid nii saame tagada parimat korraldust ja elamust.

Osalusest loobumisel 31. mai ja enne tagastatakse 90% osavõtutasust, 1.-14. juuni 50% ning pärast 14. juunit ei kuulu osavõtutasu tagastamisele.

info@wilderness.ee

Peasponsor

TULEMUSED 2019
GPS järelvaatamine 2019

LÕPLIKUD TULEMUSED 2018 koos ajatrahvidega

ETAPIAJAD 2018 (sisaldavad vaid aegu, kelle SI polnud teekonnal kaduma läinud ning ei sisalda ajatrahve)

GPS järelvaatamine 2018

TULEMUSED 2017

GPS 2017 järelvaatamine

Võistkondade GPS 2017 teekondade allalaadimine

PILDID 2017

Top