Loading
info@wilderness.ee+372 529 4233Find

>> LÕPLIKUD TULEMUSED koos ajatrahvidega <<

>> ETAPIAJAD << (sisaldavad vaid aegu, kelle SI polnud teekonnal kaduma läinud ning ei sisalda ajatrahve)

>> VAHETUSALADE JA PUNKTIDE ASUKOHAD <<

>> GPS järelvaatamine <<

>> Lisainfo, küsimused ja vastused <<

Expedition Estonia on ekspeditsioon-võistlus läbi südasuvise Eestimaa Peipsi rannalt Nina külast suvepealinna Pärnusse.

– Osaleda saab üksi või 2-3 liikmelise võistkonnaga.
– Rannast rannani teekond tuleb läbida mööda maastikuradu, väikseid teid ja jõge. Suurte asfalteeritud maanteede kasutamine ei ole üldjuhul lubatud. Teel kümme tuntud kohas asuvat kontrollpunkti, millede vahel valid teekonna ise.
– Navigeerimiseks on lubatud kasutada nii kaarti kui elektroonilisi seadmeid.
– Kõikide osalejate reaalajas GPS jälgimine kaasaelajaile.
– Ennustatav võiduaeg ca 15 tundi. Rada avatud 48 tundi.

Neli kindlaks määratud liikumisviisiga etappi:
1) Jalgsietapp Peipsi rannalt Nina külast – Vooremaale Kaiaverre on ca 40 km pikkune. Aasta lühimal ööl viib rada osalejad mööda muinasjutulisest Alatskivi lossist, läbi Padakõrve laante ja üle Vooremaa uduste järvede vaheliste voorte.
2) Rattaetapp koosneb kahest osast, millest esimene ca 30 km pikkune lõik on Vudilast Puurmani. Võidupüha esimestel tundidel läbitav rajalõik kulgeb Eesti Vabadussõja pöördeliste sündmuste tallermaal, kus lõi oma partisani pataljoni leitnant Julius Kuperjanov.
3) Kajaki või  kanuuga läbitav vee-etapp on ca 35 km pikk ja viib mööda metsikut Pedja jõge läbi eraldatud inimtühja Alam-Pedja looduskaitseala unustatud Londoni külla. Küla sai enda nime eelmise sajandi kolmekümnendatel tegutsenud väikese klaasitööstuse järgi, mille korsten jõeluhale laskuvast udust välja paistes Londonile omase ilme lõi.
4) Londonist jätkub rattaetapp ca 135km finiši suunas läbi künkliku Jaanipidudeks valmistuva Mulgi- ja üksildase Soomaa. Pärnusse jõudmiseks peavad osalejad leidma läbipääsu Soomaa Rahvuspargist lõunasse jäävate Kikepera rabade ja laante vahelt. 

Vahetusalades toitlustamine ja puhkamise võimalus.

22. juuni 17.45-18.30 – transporditeenuse tellijate kogunemiskoht avatud Tartu rongijaama juures, saab kätte võistlusmaterjale ja ära anda oma rattaid
22. juuni 18.30 transporditeenuse tellijate buss välub Tartu rongijaamast Nina tuletorni suunas
22. juuni 19.00 – Stardiala avatud Nina tuletorni juures, saab kätte rajakaardid paberkujul, trükitud veekindlale paberile; võimalus külastada tuletorni, transpordi tellijad saavad saata oma üleriided esimesse vahetusalla
22. juuni 19.15 – rattaala Vudilas avatud
22. juuni 22.24 – päike loojub (Nina külas), START
22. juuni 24.00 – kajaki ala Puurmanis avatud (kellel soov paat varem kohale viia, siis valveta võimalus olemas)
23. juuni 04.06 – päike tõuseb (Puurmani)
23. juuni 13-14.00 esimese tiimi finiš Pärnus
23. juuni 22.33 – päike loojub jälle (Pärnu)
24. juuni 04.15 – päike tõuseb taas (Pärnu)
24. juuni 22.24 – kontrollaja lõpp

Osavõtutasu on €90 inimese kohta registreerides hiljemalt 25. mail, pärast seda tõuseb osalustasu €10 võrra. Tasu sisaldab endas rajakaarte, kontrollpunkte maastikul, iga võistkonna GPS live-jälgimist, vahetusalade ja finiši toitlustust, osalusmeenet, t-särki (NB! esimesele 80 registreerunule) ning kõiki muid väikseid detaile, mis retke nauditavaks teevad.

Et hoida osalustasu madal ja pakkuda osalejatele sõprus- või perekondliku toetusmeeskonna/assistendi kaasamise võimalust ei sisalda osavõtutasu võistlusega seotud logistilisi teenuseid – nt varustusekoti, jalgratta ja paadi transportimine vahetusalade ja finiši vahel. Osalejaile, kellel puudub oma assistendi kaasamise võimalus pakub korraldaja kahte järgmist teenust:
1) Täisteenus transport €30, mis sisaldab:
1.1) Osaleja transport kogunemiskohast starti.
1.2) Osaleja ratta ja varustusekoti (va kajakk) transport kogunemiskohast vajalikku vahetusalasse ja finišisse.
2) Kajaki rent €30 või kanuu rent €20, kus soovitud veesõiduk ootab Sind koos aeru, põlle ja vestiga vee-etapi alguses ning pärast vee-etapi lõpetamist ei pea Sa paadi pärast samuti muretsema.
NB! Hind on per inimene ehk siis kahese võistkonna puhul tuleb valida mõlemal liikmel kajaki/kanuu rent (kahese tiimi korral saab tiim oma käsutusse ühe kahese kajaki, kolmese tiimi puhul saab tiim ühe ühese ja ühe kahese kajaki. Kanuud on kolmekohalised ning nendega saab sõita nii kahe kui ka kolmekesi).
Teenuste tellimise hind kehtib kuni 25.mai, pärast seda tõuseb teenuste hind €5 võrra.

Registreerimine lõppeb 17. juuni, kuid soovitame end varakult kirja panna, sest vaid nii saame tagada paremat paatide ja transporditeenust.

Peasponsor:

Finišipaik Pärnu Surfiklubilt:

           

TULEMUSED 2017

GPS 2017 järelvaatamine

Võistkondade GPS 2017 teekondade allalaadimine

PILDID 2017

Top