Loading
info@wilderness.ee+372 529 4233Find
Scroll down for INFORMATION in ENGLISH!!!
——
TALIHARJA VANAKURI 
on 101 km pikkune talvine öine vastupidavus-võistlus. See on retk, mis viib osalejad pikale teekonnale läbi hõredalt asustatud kõnnumaa ja kus iga osaleja vastutab enda hakkama saamise eest ise. Seekordne retk viib osalejad Põhjarannikult tontlikust Hara alvelaevade demagnetiseerimise baasist läbi Lahemaa rabade ja laante Viitnasse ning sealt edasi mööda Kõrvemaa oose Aegviitu. Rada läbib mitmeid erilisi ja tähelepanuväärseid loodusmaastike ja kultuuriobjekte.
VÕISTLUSRADA
Rada on umbes 101km pikk ja on hajusalt tähistatud värvilaikudega puudel ning noolviitade ja helkuritega olulisemates pöördekohtades. Osalejatel on kohustuslik omada personaalset GPS seadet rajal püsimise tagamiseks. Rada kulgeb mööda lumiseid/jäiseid/lörtsiseid/mudaseid kruusa- ja metsateid ning kitsaid radu. Rada võib olla lõiguti ekstreemselt tehniline ja raskesti läbitav. Rada võib läbida jalgsi, suuskadel või jalgrattaga. Võistlejad peavad püsima ettemääratud rajal kasutades tähistust, GPSi või kaarti. Raja lõikamine ei ole lubatud. Avatud liiklusega teedel liikudes tuleb täita liikluseeskirju. Rajal on üks joogi-söögi punkt ehk Kesklaager ja see asub ca 51km-l stardist. Lisaks Kesklaagrile on kaks punkti, kus pakutakse sooja jooki ca 25km ja 75km stardist.
Päike loojub 15.39, ehavalgus kaob 16.32, seega tuleb sõltuvalt võistleja kiirusest rajal läbida suur osa rajast pimeduses!
VÕISTLUSRADA (võib täpsustuda): https://www.plotaroute.com/route/1216572
TALIHARJA VANAKURI “PEHMO” VERSIOON
Soovijatel on võimalus osaleda võistluse pehmo-versioonil ja finišeerida kesklaagris 51km-l. Enne ja pärast võistlust eeldab see enda transpordiga kesklaagrisse saabumist ja sealt lahkumist. Stardi buss võtab peale kesklaagrist ja viib osaleja starti. Kõik osavõtu tingimused on samad, kui põhivõistlusel s.h. registreerimistasu. “Pehmo” raja registreerimistasu on 10 eur odavam, kui Sa ei kasuta pärast finišit põrandamajutust kesklaagris Viitnas või Aegviidus. Lõpetaja saab kirja tulemuse 51km “Pehmo” võistluse protokolli, lõpetaja auhinna, diplomi ja kesklaagri toitlustuse.
VÕISTLUSKESKUS/FINISH
Aegviidu alevis. Täpne maja selgumas. Võistluskeskuses on võimalik parkida võistluse ajaks auto. Ööbimine enne võistlust on võistleja enda kulul ja broneerimisel ümberkaudsetes majutusasutustes. Ööbimine võistluse järgselt põrandal on osavõtutasu sees. Ööbimise info avaldatakse hiljemalt 15.11.2020 kodulehel www.wilderness.ee
STARDIPAIK
Hara allveelaevade baas, Hara sadam, Kuusalu vald https://goo.gl/maps/CR9Yo5UnX67xw3r39
KESKLAAGER/ “PEHMO” RAJA FINIŠ
Viitna Puhkekeskuse saunamaja  https://goo.gl/maps/PCfahCZW4CNhjW8d7
TOIMUMISAEG
– Võistlus algab laupäeval, 9. jaanuaril, 2021 kell 12:00.
– Võistluse finiš suletakse pühapäeval, 10. jaanuaril, 2021 kell 12:00.
Starti sõidavad võistlejad Finišist ühiselt eribussiga. Kellaaeg täpsustamisel. Organiseeritud on ka jalgrataste transport. Võistlejad võivad tulla starti oma transpordiga, kuid pärast finišit puudub organiseeritud transport starti.
REGISTREERUMINE
Registreerumine avatakse 01.11.2020 ja lõpeb 04.01.2021
Osavõtutasu on nii jooksjaile, suusatajaile kui ratturitele kuni 30.11.2020.a. 45 eurot. 01.12-31.12.2020 55 eurot ja alates 01.01.2021 on osavõtutasu 65 eurot.
OSAVÕTUTASU SISALDAB
  • eribussi transport starti
  • veekindel rajakaart
–  võistlusnumber
  • personaalne GPS träkker Sportrecilt
  • toit, pesemine finišis ja kesklaagris “pehmo” rajal osalejatele
  • lõpetajameene
–  kesklaagris poolel rajal: soe ruum, suupisted, soe jook.
–  iga võistleja kohta ühe koti transport stardist finišisse.
Võistlejatel on võimalus magada pärast finišeerimist hommikuni põrandal magamisruumis (osavõtutasu sees).
NÕUDED OSALEJATELE
Iga sellel üritusel osaleja peab olema vastutustundlik indiviid ja aru saama talvel kõnnumaal liikumise väljakutsetest ja ohtudest. Võistlejad osalevad omal vastutusel ja peavad olema piisavalt varustatud, et mistahes rajal ette tulevas situatsioonis omal jõul hakkama saada. See võistlus on potentsiaalselt eluohtlik ja osaleda soovija peab tõsiselt kaaluma kõiki riske (eksimine, külmumine) ja füüsilisi ning vaimseid väljakutseid, mida talvine ja enamuses öine ultramaraton endas kätkeb.
– Võistleja minimaalne vanus on 18 aastat.
– Osalejate limiit on 150 inimest mõlema distantsi peale kokku.
– Liikumisviis on vabalt valitav (jalgsi, suuskadel või rattaga), kuid liikumisviise ei või kombineerida (valitud vahend tuleb kaasas kanda stardist finišisse).
– Võistlejatel peab olema eelnev tõestatav kogemus vastupidavusspordist (maastikumaraton, ultrajooks, seiklussport, rogain vmt.)
Peakorraldaja jätab endale õiguse mitte aktsepteerida osavõtusoovi piisava kogemuseta osaleda soovijailt.
VÕISTLUSE ÄRA JÄTMINE & HÜVITISED
Kui registreeritud ja osalemistasu maksnud võistleja loobub osalemisest kuni 20.12.2020, tagastatakse pool osavõtutasust.
Kui registreeritud ja osalemistasu maksnud võistleja loobub osalemisest mistahes põhjusel alates 21.12.2020, osavõtutasu ei tagastata.
Kuni 31.12.2020 on võimalik võõrandada enda osalemisõigus teisele isikule, kes vastab osalemistingimustele.
Võistlus võidakse ära jätta või lühendada korraldaja poolt enne starti ekstreemsete ilmaolude tõttu (Force majeure), kui need muudavad raja läbimise liiga ohtlikuks. Sellisel juhul tagastatakse registreerunuile osavõtutasu proportsionaalselt saamata teenusega. Kui võistlus katkestatakse pärast starti ülaltoodud asjaolude tõttu, osavõtutasu ei tagastata. Epidemioloogilistel (covid-19) põhjustel võistluse tühistamisel tagastatakse registreerunuile osavõtutasu proportsionaalselt saamata teenusega.
AUHINNAD
Kõik lõpetajad saavad mälestusmeene ja diplomi.
AJALIMIIDID
Maksimum aeg raja läbimiseks on 24 tundi (12:00 h. 10. jaanuar 2021). Kõik võistlejad, kes ajalimiiti ei mahu, tühistatakse. Raja kesklaagri läbimise ajalimiit on 10 tundi stardist (laagrist peab lahkuma hiljemalt 09. jaanuar kell 21.59.59).
VÕISTLUSEELNE KOOSOLEK 
Võistluseelne koosolek on soovituslik ja see toimub 30 min enne eribussi väljumist võistluskeskuses Aegviidus.
Võistluseelsel koosolekul peavad osalejad olema valmis korraldaja nõudmisel ette näitama kohustusliku varustuse, pärast mida saavad võistlejad kätte võistlusmaterjalid. Võistlejad, kes tulevad starti oma transpordiga peavad korraldaja nõudmisel varustuse ette näitama ja/või saavad võistlusmaterjalid kätte enne starti eribussi saabumisel.
KOHUSTUSLIK VARUSTUS
Kohustuslikku varustust tuleb kaasas kanda kogu võistluse jooksul v.a. ära söödav toit. Kui võistlejal ei ole enne starti ette näidata kohustusliku varustust ei lubata võistlejat võistlusel startida. Võistleja, kes finišeerub ilma kohustusliku varustuseta tühistatakse.
1- Magamiskott või bivy kott min. 250gr või soojustuskihiga jope (sulejope/ Insulated jacket).
2- Magamismatt osaleja täispikkuses (vahtmati rull või täispuhutav või nt mullikile).
3- Hõbekile-hädaabitekk
4 – Tule tegemise vahend hädaabinõuna sooja saamiseks (tikud, tulemasin).
Ülaltoodud varustust kasutatakse inimese isoleerimiseks külmast hädajuhtumi korral. Hädajuhtumi korral staatiliseks jäädes toimub keha kiire jahtumine samas, kui abi saabumiseni võib minna tunde. Selle pärast tuleb olla valmis halvimaks võimalikuks situatsiooniks ja ellujäämiseks karmis keskkonnas.
5- Pealamp piisavate varupatareide või akudega.
6- Punane vilkuv tuluke varupatareiga.
7- Helkurmaterjal riietusel ees ja taga.
8- Vile.
9 – Sisse lülitatud soojalt pakitud telefon + akupank
Ülaltoodud varustus on vajalik, et olla avatud liiklusega teedel nähtav ja hädaolukorras leitav.
10 -Joogipudelid/põis min 1,5l
11 -Toit min 2000 kilokalorit
12 – GPS navigatsiooni seade, millesse on salvestatud võistlusrada. Eelistatud spetsiaalne käsi-GPS või raja järgimise funktsiooniga GPS-kell. Nutitelefon + akupank aktsepteeritud, kuid mitte soovitatud, kuna vihma või miinuskraadidega võib olla kasutamatu.
13 – GPS träkker ja võistlusraja kaart korraldaja poolt
SOOVITUSLIK VARUSTUS – vaba valik, kas kanda kaasas/seljas.
 1- Veekindlad sokid/jalanõude katted (rajal võib esineda veega üle ujutatud alasid ka miinuskraadide ja lume korral).
 2- Hea pidamisega jalanõud, mis on sobilikud temperatuurile  0ºC to -30ºC
 3- Varu soe pesu.
 4- Komplekt vee/tuulekindlat pealisriietust – jakk ja püksid (Goretex või sarnane).
5- Varukindad (soovituslik kattekindad).
6- Joogisüsteemi külmumise eest kaitsev varustus.
7- Teip, vaseliin villidega seotud probleemide lahendamiseks, ennetamiseks.
HELKURID ja TULED
Kõik võistlejad peavad olema helkuritega nähtavad eest ja tagant. Teedel liikumisel peab põlema tuli ees ja punane vilkuv tuli taga. Rajal magamisel peab punane vilkuv tuli põlema ja olema rajalt nähtav.
VÕISTLUSNUMBER
Võistlusnumber on kohustuslik. Ratastel peab see olema kinnitatud juhtrauale ette,  jalgsi liikujatel nähtavalt ette või taha.
PRÜGI JA VARUSTUSE MAHA JÄTMINE
Prügi maha viskamine on keelatud! Ära jäta endast muid jälgi, kui jalajäljed. Kõik stardist kaasa võetu peab kandma finišisse. Prügi saab ära visata Kesklaagris. Rajal enda füsioloogiliste vajaduste rahuldamiseks astu rajalt kõrvale ja naase sinna samast kohast.
KÕRVALINE ABI
Taliharja Vanakuri on inimjõul võistlus, millel osalejad peavad omal jõul hakkama saama stardist finišini. Mistahes kõrvaline abi rajal edenemiseks toetusmeeskonna, mootorsõiduki, loomade vmt poolt on keelatud. Kui selgub, et võistleja kasutas kõrvalist abi, tema tulemus tühistatakse.
KESKLAAGER JA AJALIMIIT 
Kõik võistlejad peavad läbima ca poolel rajal asetseva kaardile märgitud kesklaagri ja registreerima enda sisenemise ja väljumise. Kesklaagris on soe jook, vesi ja suupisted. Olemas WC. Kesklaagri läbimise ajalimiit on 10 tundi stardist (laagrist peab lahkuma hiljemalt 9. jaanuar kell 21.59.59).
KATKESTAMINE, EVAKUATSIOON RAJALT
Evakuatsioon katkestamise korral on võistleja kulul. Kui tegemist ei ole akuutse meditsiinilise probleemi või õnnetusega maksab katkestaja finišisse toimetamine 20 eur ja see on võimalik vaid autoga juurdepääsetavast kohast. Rajal esineb kümnete kilomeetrite pikkuselt lõike, kuhu sõidukiga juurdepääs puudub, seega evakuatsiooniks tuleb liikuda kaardile märgitud evakuatsiooni punkti. Kõik võistlejad, kes lahkuvad rajalt finišisse jõudmata, peavad sellest teavitama korraldajat.
Päästmine rajalt õnnetuse või terviserikke puhul toimub helistades esmalt 112 ja seejärel korraldajale, kes saab pakkuda toetust päästeteenistustele võistleja päästmiseks.
GPS, TELEFONID
Kõik võistlejad saavad korraldajalt GPS seadme, mille järgi saavad toetajad jälgida nende edenemist rajal Sportrec keskkonnas. Kõik personaalsed elektroonilised abivahendid navigeerimise hõlbustamiseks on lubatud. Enamasti on rajal ka telefoni/interneti levi. Osalejatel on lubatud enda kommunikatsioonivahendite kasutamine rajal edenemisest teiste informeerimiseks.
REGISTREERIMISE PROTSEDUUR
Samm 1:
–Täida registreerumisvorm ja märgi, et ole reeglitega tutvunud ja osaled omal vastutusel.
Samm 2:
– Kui registreerumisvorm on kätte saadud teatab korraldaja e-postiga, kas osavõtusoov on aktsepteeritud ja edastab andmed osavõtutasu maksmiseks.
Samm 3:
– Tasuda osavõtutasu pangaülekandega registreerimise lõpule viimiseks. Pärast osavõtutasu laekumist kantakse võistleja stardinimekirja.

ENGLISH!!!!

TALIHARJA VANAKURI 
is a 101 km winter ultra endurance race mostly in darkness through nortern-Estonia’s bogs and vast forests that runs on snowy/icy/muddy small roads & rough trails.
RACE COURSE
Race course is about 101km long and is vaguely marked. Marking is sometimes hiking trail marking on trees, but might include also sections that has special marking like tape or reflectors. Race can be done either on foot, on skis or by bike. Racers must follow the race course and they are not allowed to do short cuts. When travelling on open roads traffic law must be followed. Sun sets 15.39 and light fades at 16.32 so a big portion of the race course will be completed in darkness!
TALIHARJA VANAKURI “PEHMO” VERSION
There is a possibility to do a soft-core version of the race where you finish at midcamp at 51km. Before and after race you must have your own transport to/from Iisaku midcamp. Start bus will pick you up and take you to start. All other conditions are the same as main event. Registration fee is 10 eur cheaper if you will not stay the night on floor in finish. You will get a result for 51km “Pehmo” race, a finisher prize and midcamp services incl. snack food.
RACE CENTER/FINISH
In Aegviidu village https://goo.gl/maps/USV9AKiCEbQJkzwX7 . Exact house to be specified.
It is possible to find accomodation in nearby facilities at your own cost, information will be provided by organiser. You can park your car for the duration of the event in race center. Sleeping after race on floor is included in race fee. Information for booking accommodation will be available latest 15.11.2020 on homepage www.wilderness.ee
START
Hara soviet submarine base, Kuusalu parrish https://goo.gl/maps/CR9Yo5UnX67xw3r39
MIDCAMP/ “PEHMO” COURSE FINISH
Viitna Holiday center sauna-building  https://goo.gl/maps/PCfahCZW4CNhjW8d7
DATES
– Race starts on Saturday, January 9, 2021 at 12:00 h.
– Race finish closes on Sunday, January 10, 2021 at 12:00 h.
REGISTRATION
Registration opens on webpage www.wilderness.ee 01.11.2020 and closes on 04.01.2021
For runners, skiers and bikers registration price is 45 eur until 30.11.2020. Price will be 55 eur from 01.12.2020 to 31.12.2020. Late price after 01.01.2021 will be 65 eur.
RACE ENTRY INCLUDES
– transport to start from finish with special bus
– race maps
– race number
– GPS tracking by Sportrec
  • food & facilities in the finish.
  • finisher prize and diploma
– In midcamp checkpoint: warm room, snacks and warm drink.
  • transport of one bag per participant from start to finish.
Participants have a possibility to sleep after finish on the floor in a sleeping hall (free) or can book a private bed at own expense at nearby house. Beds are limited. Information about booking accommodation will be available latest 15.11.2020
REQUIREMENTS FOR PARTICIPANTS
Anybody who wants to participate in this race, must have the common sense to familiarize oneself about all the needs to face a competition like that. Racers must be self-sufficient and have the ability to take care of themselves. This race is potentially a dangerous one, participants have to really seriously consider if they are physically and mentally prepared for this kind of race.
– Racers must be a minimum of 18 years old.
– Race is limited to 150 participants alltogether.
– Racers can choose to participate by running, (fat)-bike or ski.
– Racers must have previous experience in ultra racing (ultrarunning, adventure race, rogaining)
The race director reserves the right to refuse the entry to any racer not experienced enough.
CANCELLATION & REFUNDS
In case a participant cancels the registration til 20.12.2020 half of the race fee will be returned.
In case a participant cancels the registration from 21.12.2020, there will be no refunds.
Entry can be transfered to another approved racer until 31.12.2020.
The race may be canceled before or after the start in case of extreme weather conditions that make it extremely dangerous or impossible. In case that organisation cancels the race before it begins, the registration fee will be refunded proportionally to service received. In case the organization cancels the race after it starts for extreme conditions, there will be no refunds.
PRIZES
All finishers will get a race specific prize and diploma.
CUT-OFF TIME
Maximum time allowed to complete the race is 24 hours (by 12:00 h. January 10, 2021). Any participant who is unable to complete the race in this time will be disqualified.
Cut-off time at midcamp will be 10h from start (participants must leave midcamp by 09. january 21.59.59).
PRE-RACE MEETING
Pre Race meeting is suggested for all participants. Pre Race meeting takes place 30 min before bus departure from Finish to start.
During the Pre-race meeting the organisation will do the mandatory gear check
and supply the numbers and race maps.  You must be ready to show the mandatory gear to the Race Director before getting race material. For those participants coming to start on their own, race breefing will be done before start.
MANDATORY GEAR
Racers must carry all mandatory gear throughout the entire race from beginning to end and finish it with it (excl food). Any racer who does not have the appropriate mandatory gear is not allowed to participate. Any racer who does not finish with the mandatory gear will be disqualified.
1- Sleeping bag or Bivy bag min. 250gr or insulated jacket (puffy).
2- Sleeping pad (foam mattres, bubblewrap or similar).
3- Emergency foil blanket
4 – Fire starting device to build emergency fire for warmth
All above gear is necessary for emergency situations to increase the chances of survival in harsh conditions. When static a person will cool down rapidly, but help might be hours away.
5- Headlamp with enough batteries.
6- Rear red flashing lamp with enough batteries.
7- Reflective patches on clothing front and back.
8- Whistle.
9 – Phone (switched on) + extra battery pack
All above gear is important to be visible on course and be locatable in emergency situation.
10 – GPS device with saved route. Special GPS device or GPS watch with track following function is suggested. Smartphone+ extra battery is accepted, but not a good choice in case of rain or minus degrees.
11 – Water container(s) capacity at least 1,5l
12 – Food min 2000 kcalories
13 – GPS tracking device provided by organisation
RECOMMENDED GEAR – IT’S UP TO YOU TO CARRY IT.
1- Waterproof socks or overshoes (there can be water on the course even when freezing/snow).
2- Footwear with good grip and suitable for temperatures 0ºC to -30ºC
3- Spare thermal underwear.
4- Full wind/waterproof jacket and pants (Goretex or similar).
5- Extra gloves (cover mittens suggested).
6- Insulation for water container.
7- Tape, vaseline for blisters.
REFLECTIVE GEAR and LIGHTS
Reflective gear is mandatory for all racers. Reflective material must be worn at all time and be visible in front and back. The rear red flashing light and front light must be ON when travelling on roads. In case of sleeping between checkpoints the red flashing light must be ON and visible from course.
RACE NUMBER
The Race number is mandatory for all racers. On bikes it must be attached at the front, on foot/ski racer visibly in front or back.
LITTERING AND DROPPING OFF GEAR
No littering the trail! Leave no trace except footsteps. You have to carry everything you start with until the finish. Trash can be disposed also in midcamp. Do not defecate on race trail. Get off the trail for it and return to same spot to continue.
NO ASSISTANCE
This is a human powered race, racers must be self sufficient from start to finish. Any outside help by a support crew, motorized transport, animals etc – assistance to advance on the trail is not allowed. Racers will be disqualified if, at any time during the race, they have any outside help.
CHECKPOINTS/CUT-OFF TIME
All racers must physically sign-in and sign-out at the race midcamp checkpoint marked on map. Hot drink and snacks are provided. There is a warm room & toilets.
All racers must adhere to the checkpoint cut-off time which is 10h from start (participants must leave midcamp by 09. january 21.59.59).
RESCUE, EVACUATIONS, DROPPING OUT and DISQUALIFIED
Evacuations are at racer’s expense. When not acute medical issue, evacuation cost by car from race course is 20 eur and can be done only from a part of race course that is on drivable road. All racers must inform the race director if they leave the course and will not go to finish.
Rescue will be only in case of accident or acute medical issue. In case that needs rescue the participant should call emergency services phone 112 first and then inform race organization.
GPS, PHONES
All participants will be tracked live and their location published in the internet by Sportrec tracking device. All personal units for navigation, tracking or emergency position are allowed. Usually there is phone coverage throughout the race course. It is allowed to use your com devices to report on your progress during the race.
REGISTRATION PROCEDURE
Step 1:
– Fill in the form with all the information requested, tick that you have read the race rules.
Step 2:
– Once we receive your form, we will send you a confirmation e-mail telling that you passed the selection process and our bank transfer details.
Step 3:
– Pay participation fee in EUR by wire transfer (must include transfer fees)- and your registration procedure is completed. Now your name is in the roster.

>> RESULTS 2020 <<

Top