Loading
info@wilderness.ee+372 529 4233Find

>> Registreerimine <<

Expedition Estonia on ekspeditsioon-võistlus läbi südasuvise Eestimaa Peipsi rannalt Nina külast suvepealinna Pärnusse.

– Osaleda saab üksi või 2-3 liikmelise võistkonnaga.
– Rannast rannani teekond tuleb läbida mööda maastikuradu, väikseid teid ja jõge. Suurte asfalteeritud maanteede kasutamine ei ole lubatud. Teel kümme tuntud kohas asuvat kontrollpunkti, millede vahel valid teekonna ise.
– Navigeerimiseks on lubatud kasutada nii kaarti kui elektroonilisi seadmeid.
– Kõikide osalejate reaalajas GPS jälgimine kaasaelajaile.
– Ennustatav võiduaeg ca 15 tundi. Rada avatud 48 tundi.

Neli kindlaks määratud liikumisviisiga etappi:
1) Jalgsietapp Peipsi rannalt Nina külast – Tabiverre on ca 45 km pikkune. Aasta lühimal ööl viib rada osalejad mööda muinasjutulisest Alatskivi lossist, läbi Padakõrve laante ja üle Vooremaa uduste järvede vaheliste voorte.
2) Rattaetapp koosneb kahest osast, millest esimene ca 25 km pikkune lõik on Tabiverest Puurmani. Võidupüha esimestel tundidel läbitav rajalõik kulgeb Eesti Vabadussõja pöördeliste sündmuste tallermaal, kus lõi oma partisani pataljoni leitnant Julius Kuperjanov.
3) Kajaki või  kanuuga läbitav vee-etapp on ca 30 km pikk ja viib läbi eraldatud inimtühja Alam-Pedja looduskaitseala unustatud Londoni külla. Küla sai enda nime eelmise sajandi kolmekümnendatel tegutsenud väikese klaasitööstuse järgi, mille korsten jõeluhale laskuvast udust välja paistes Londonile omase ilme lõi.
4) Londonist jätkub rattaetapp ca 135km finišis suunas läbi künkliku Jaanipidudeks valmistuva Mulgi- ja üksildase Soomaa. Pärnusse jõudmiseks peavad osalejad leidma läbipääsu Soomaa Rahvuspargist lõunasse jäävate Kikepera rabade ja laante vahelt.  

Vahetusalades toitlustamine ja puhkamise võimalus.

22.juuni 18.00 – kogunemiskoht avatud Tabiveres (Tartust saabub rong 17.36 või 20.16, Tallinnast saabub sobiv rong 18.47, täpsem info elron.ee), saab kätte võistlusmaterjale
22.juuni 18-21.00 transporditeenuse tellijad saavad ära anda rattaid ning oma varustuse koti
22.juuni 19.00 – saab kätte rajakaardid paberkujul, trükitud veekindlale paberile
22.juuni 21.00 – väljub buss stardipaiga suunas (transporditeenuse tellijatele)
22.juuni 21.50 – stardala avatud Nina tuletorni juures, võimalus külastada tuletorni, saab saata oma üleriided esimesse vahetusalla
22.juuni 22.24 – päike loojub (Nina külas), START
23.juuni 04.06 – päike tõuseb (Puurmani)
23.juuni 13-14.00 esimese tiimi Pärnus finiš
23.juuni 22.33 – päike loojub jälle (Pärnu)
24.juuni 04.15 – päike tõuseb taas (Pärnu)
24.juuni 22.24 – kontrollaja lõpp

Osavõtutasu on €90 inimese kohta registreerides hiljemalt 25. mail, pärast seda tõuseb osalustasu €10 võrra. Tasu sisaldab endas rajakaarte, kontrollpunkte maastikul, iga võistkonna GPS live-jälgimist, vahetusalade ja finiši toitlustust, osalusmeenet, t-särki ning kõiki muid väikseid detaile, mis retke nauditavaks teevad.

Et hoida osalustasu madal ja pakkuda osalejatele sõprus- või perekondliku toetusmeeskonna/assistendi kaasamise võimalust ei sisalda osavõtutasu võistlusega seotud logistilisi teenuseid – nt varustusekoti, jalgratta ja paadi transportimine vahetusalade ja finiši vahel. Osalejaile, kellel puudub oma assistendi kaasamise võimalus pakub korraldaja kahte järgmist teenust:
1) Täisteenus transport €30, mis sisaldab:
1.1) Osaleja transport kogunemiskohast starti.
1.2) Osaleja ratta ja varustusekoti (va kajakk) transport kogunemiskohast vajalikku vahetusalasse ja finišisse.
2) Kajaki rent €30 või kanuu rent €20, kus soovitud veesõiduk ootab Sind koos aeru, põlle ja vestiga vee-etapi alguses ning pärast vee-etapi lõpetamist ei pea Sa paadi pärast samuti muretsema.
NB! Hind on per inimene ehk siis kahese võistkonna puhul tuleb valida mõlemal liikmel kajaki/kanuu rent (kahese tiimi korral saab tiim oma käsutusse ühe kahese kajaki, kolmese tiimi puhul saab tiim ühe ühese ja ühe kahese kajaki. Kanuud on kolmekohalised ning nendega saab sõita nii kahe kui ka kolmekesi).
Teenuste tellimise hind kehtib kuni 25.mai, pärast seda tõuseb teenuste hind €5 võrra.

Täpne Expedition Estonia raja logistiline skeem, vahetusalade ja kontrollpunktide asukohad avaldatakse hiljemalt 1. juunil 2018.a.

TULEMUSED 2017

GPS 2017 järelvaatamine

Võistkondade GPS 2017 teekondade allalaadimine

PILDID 2017

Top