Loading
info@wilderness.ee+372 529 4233Find

Scroll down for INFORMATION in ENGLISH!!!

TALIHARJA VANAKURI 

on 101 km pikkune talvine öine vastupidavus-matk. See on retk, mis viib osalejad pikale teekonnale läbi hõredalt asustatud kõnnumaa ja kus iga osaleja vastutab enda hakkama saamise eest ise. Seekordne retk viib osalejad pikale teekonnale ajaloolisel Mulgimaal. Rada läbib mitmeid erilisi ja tähelepanuväärseid loodusmaastike ja kultuuriobjekte.

RADA

Rada on umbes 101km pikk ja on hajusalt tähistatud matkaraja tähistuste ja helkuritega olulisemates pöördekohtades. Osalejatel on kohustuslik omada personaalset GPS seadet rajal püsimise tagamiseks. Rada kulgeb mööda lumiseid/jäiseid/lörtsiseid/mudaseid kruusa- ja metsateid ning kitsaid radu. Rada võib olla lõiguti ekstreemselt tehniline ja raskesti läbitav. Rada võib läbida jalgsi, suuskadel või jalgrattaga. Osalejad peavad püsima ettemääratud rajal kasutades tähistust, GPSi või kaarti. Raja lõikamine ei ole lubatud. Avatud liiklusega teedel liikudes tuleb täita liikluseeskirju. Rajal on üks joogi-söögi punkt ehk Kesklaager ja see asub ca 50km-l stardist. Lisaks Kesklaagrile on kaks punkti, kus pakutakse sooja jooki ca 25 ja 75km stardist. 

Päike loojub 15.39, ehavalgus kaob 16.32, seega tuleb sõltuvalt osaleja kiirusest rajal läbida suur osa rajast pimeduses!

RADA AVALDATAKSE 1. NOVEMBRIKS 2021

TALIHARJA VANAKURI “PEHMO” VERSIOON

Soovijatel on võimalus osaleda Retke pehmo-versioonil ja läbida 51km rada. Kõik osavõtu tingimused on samad, kui põhiretkel. Lõpetaja saab kirja tulemuse 51km “Pehmo” protokolli, lõpetaja auhinna, diplomi, sauna ja toitlustuse. 

START/FINISH

Asukoht avaldatakse 1. novembriks 2021

Ööbimine enne matka on osaleja enda kulul ja broneerimisel ümberkaudsetes majutusasutustes. Ööbimine Retke järgselt põrandal on osavõtutasu sees.

KESKLAAGER

Asukoht avaldatakse 1. novembriks 2021

TOIMUMISAEG

– Rajale saab suunduda laupäeval, 15. jaanuaril, 2022 kell 11:00-12.00.

– finiši teenused suletakse pühapäeval, 16. jaanuaril, 2022 kell 12:00.

Starti sõidavad osalejad oma transpordiga, auto on võimalik jätta finiši territooriumile. Sõltuvalt lõplikust rajast korraldatakse starti viimine ühistranspordiga finišist.

REGISTREERUMINE

Registreerumine avatakse 01.11.2021 ja lõpeb 05.01.2022

Osavõtutasu on nii jooksjaile, suusatajaile kui ratturitele kuni 30.11.2021.a. 45 eurot. 01.12-31.12.2021 55 eurot ja alates 01.01.2022 on osavõtutasu 65 eurot.

OSAVÕTUTASU SISALDAB

 • bussitransport finišist starti
 • veekindel rajakaart
 • number
 • personaalne GPS träkker Sportrecilt
 • toit, pesemine finišis ja kesklaagris
 • lõpetajameene
 • kesklaagris poolel rajal: soe ruum, suupisted, soe jook.
 • iga osaleja kohta ühe koti hoidmine matka ajal pakihoius.

Osalejatel on võimalus piiratud tingimustes puhata pärast matka finišipaigas.

NÕUDED OSALEJATELE

Iga sellel üritusel osaleja peab olema vastutustundlik indiviid ja aru saama talvel kõnnumaal liikumise väljakutsetest ja ohtudest. Osalejad osalevad omal vastutusel ja peavad olema piisavalt varustatud, et mistahes rajal ette tulevas situatsioonis omal jõul hakkama saada. See Retk on potentsiaalselt eluohtlik ja osaleda soovija peab tõsiselt kaaluma kõiki riske (eksimine, külmumine) ja füüsilisi ning vaimseid väljakutseid, mida talvine ja enamuses öine ultramaraton endas kätkeb.

– Osaleja minimaalne vanus on 18 aastat.
– Osalejate limiit on 200 inimest mõlema distantsi peale kokku.
– Liikumisviis on vabalt valitav (jalgsi, suuskadel või rattaga), kuid liikumisviise ei või kombineerida (valitud vahend tuleb kaasas kanda stardist finišisse).
– Osalejatel peab olema eelnev tõestatav kogemus vastupidavusspordist (maastikumaraton, ultrajooks, seiklussport, rogain vmt.)

Peakorraldaja jätab endale õiguse mitte aktsepteerida osavõtusoovi piisava kogemuseta osaleda soovijailt.

RETKE ÄRA JÄTMINE & HÜVITISED

Kui registreeritud ja osalemistasu maksnud osaleja loobub osalemisest kuni 20.12.2021, tagastatakse pool osavõtutasust.

Kui registreeritud ja osalemistasu maksnud osaleja loobub osalemisest mistahes põhjusel alates 21.12.2021, osavõtutasu ei tagastata. 

Kuni 31.12.2021 on võimalik võõrandada enda osalemisõigus teisele isikule, kes vastab osalemistingimustele.

Retk võidakse ära jätta või lühendada korraldaja poolt enne starti ekstreemsete ilmaolude tõttu (Force majeure), kui need muudavad raja läbimise liiga ohtlikuks. Sellisel juhul tagastatakse registreerunuile osavõtutasu proportsionaalselt saamata teenusega. Kui Retk katkestatakse pärast starti ülaltoodud asjaolude tõttu, osavõtutasu ei tagastata. 

Epidemioloogilisest olukorrast tingitud lisareegleid rakendatakse vastavalt retke ajal kehtivatele reeglitele.

AUHINNAD

Kõik lõpetajad saavad mälestusmeene ja diplomi. 

AJALIMIIDID

Maksimum aeg raja läbimiseks on 24 tundi (11/12:00 h. 16. jaanuar 2022). Kõik osalejad, kes ajalimiiti ei mahu, tühistatakse. Raja kesklaagri läbimise ajalimiit on 11 tundi stardi avanemisest (laagrist peab lahkuma hiljemalt 15. jaanuar kell 21.59.59).

RETKEELNE KOOSOLEK 

Retkeelne koosolek on virtuaalne ja toimub Facebook vahendusel 13. jaanuari õhtul kell 19.

KOHUSTUSLIK VARUSTUS

Kohustuslikku varustust tuleb kaasas kanda kogu Retke jooksul v.a. ära söödav toit. Kui osalejal ei ole enne starti ette näidata kohustusliku varustust ei lubata osalejat Retkel startida. Osaleja, kes finišeerub ilma kohustusliku varustuseta tühistatakse.

1- Magamiskott või bivy kott min. 250gr või soojustuskihiga jope (sulejope/ Insulated jacket).
2- Magamismatt osaleja täispikkuses (vahtmati rull või täispuhutav või nt mullikile).
3- Hõbekile-hädaabitekk
4 – Tule tegemise vahend hädaabinõuna sooja saamiseks (tikud, tulemasin).

Ülaltoodud varustust kasutatakse inimese isoleerimiseks külmast hädajuhtumi korral. Hädajuhtumi korral staatiliseks jäädes toimub keha kiire jahtumine samas, kui abi saabumiseni võib minna tunde. Selle pärast tuleb olla valmis halvimaks võimalikuks situatsiooniks ja ellujäämiseks karmis keskkonnas.

5- Pealamp piisavate varupatareide või akudega.
6- Punane vilkuv tuluke varupatareiga.
7- Helkurmaterjal riietusel ees ja taga.
8- Vile.
9 – Sisse lülitatud soojalt pakitud telefon + akupank

Ülaltoodud varustus on vajalik, et olla avatud liiklusega teedel nähtav ja hädaolukorras leitav.

10 -Joogipudelid/põis min 1,5l
11 -Toit min 2000 kilokalorit
12 – GPS navigatsiooni seade, millesse on salvestatud Retkrada. Eelistatud spetsiaalne käsi-GPS või raja järgimise funktsiooniga GPS-kell. Nutitelefon + akupank aktsepteeritud, kuid mitte soovitatud, kuna vihma või miinuskraadidega võib olla kasutamatu.
13 – GPS träkker ja Retkraja kaart korraldaja poolt

SOOVITUSLIK VARUSTUS – vaba valik, kas kanda kaasas/seljas.

 1- Veekindlad sokid/jalanõude katted (rajal võib esineda veega üle ujutatud alasid ka miinuskraadide ja lume korral).
2- Hea pidamisega jalanõud, mis on sobilikud temperatuurile  0ºC to -30ºC
3- Varu soe pesu.
4- Komplekt vee/tuulekindlat pealisriietust – jakk ja püksid (Goretex või sarnane).
5- Varukindad (soovituslik kattekindad).
6- Joogisüsteemi külmumise eest kaitsev varustus.
7- Teip, vaseliin villidega seotud probleemide lahendamiseks, ennetamiseks.

HELKURID ja TULED

Kõik osalejad peavad olema helkuritega nähtavad eest ja tagant. Teedel liikumisel peab põlema tuli ees ja punane vilkuv tuli taga. Rajal magamisel peab punane vilkuv tuli põlema ja olema rajalt nähtav.

NUMBER

Osaleja number on kohustuslik. Ratastel peab see olema kinnitatud juhtrauale ette,  jalgsi liikujatel nähtavalt ette või taha.

PRÜGI JA VARUSTUSE MAHA JÄTMINE

Prügi maha viskamine on keelatud! Ära jäta endast muid jälgi, kui jalajäljed. Kõik stardist kaasa võetu peab kandma finišisse. Prügi saab ära visata Kesklaagris. Rajal enda füsioloogiliste vajaduste rahuldamiseks astu rajalt kõrvale ja naase sinna samast kohast.

KÕRVALINE ABI

Taliharja Vanakuri on inimjõul Retk, millel osalejad peavad omal jõul hakkama saama stardist finišini. Mistahes kõrvaline abi rajal edenemiseks toetusmeeskonna, mootorsõiduki, loomade vmt poolt on keelatud. Kui selgub, et osaleja kasutas kõrvalist abi, tema tulemus tühistatakse. 

KESKLAAGER JA AJALIMIIT 

Kõik osalejad peavad läbima ca poolel rajal asetseva kaardile märgitud kesklaagri ja registreerima enda sisenemise ja väljumise. Kesklaagris on soe jook, vesi ja suupisted. Olemas WC. Kesklaagri läbimise ajalimiit on 11 tundi stardist (laagrist peab lahkuma hiljemalt 15. jaanuar kell 21.59.59).

KATKESTAMINE, EVAKUATSIOON RAJALT

Evakuatsioon katkestamise korral on osaleja kulul. Kui tegemist ei ole akuutse meditsiinilise probleemi või õnnetusega maksab katkestaja finišisse toimetamine 20 eur ja see on võimalik vaid autoga juurdepääsetavast kohast. Rajal esineb kümnete kilomeetrite pikkuselt lõike, kuhu sõidukiga juurdepääs puudub, seega evakuatsiooniks tuleb liikuda kaardile märgitud evakuatsiooni punkti. Kõik osalejad, kes lahkuvad rajalt finišisse jõudmata, peavad sellest teavitama korraldajat.

Päästmine rajalt õnnetuse või terviserikke puhul toimub helistades esmalt 112 ja seejärel korraldajale, kes saab pakkuda toetust päästeteenistustele osaleja päästmiseks.  

GPS, TELEFONID

Kõik osalejad saavad korraldajalt GPS seadme, mille järgi saavad toetajad jälgida nende edenemist rajal Sportrec keskkonnas. Kõik personaalsed elektroonilised abivahendid navigeerimise hõlbustamiseks on lubatud. Enamasti on rajal ka telefoni/interneti levi. Osalejatel on lubatud enda kommunikatsioonivahendite kasutamine rajal edenemisest teiste informeerimiseks. 

REGISTREERIMISE PROTSEDUUR (AVATAKSE 01. november 2021)

Samm 1:
– Täida registreerumisvorm ja märgi, et ole reeglitega tutvunud ja osaled omal vastutusel.

Samm 2:
Kui registreerumisvorm on kätte saadud teatab korraldaja e-postiga, kas osavõtusoov on aktsepteeritud ja edastab andmed osavõtutasu maksmiseks. 

Samm 3:
Tasuda osavõtutasu pangaülekandega registreerimise lõpule viimiseks. Pärast osavõtutasu laekumist kantakse osaleja stardinimekirja.

 

ENGLISH!!!!

TALIHARJA VANAKURI 

is a 101 km winter ultra endurance race mostly in darkness through nortern-Estonia’s bogs and vast forests that runs on snowy/icy/muddy small roads & rough trails.

RACE COURSE

Race course has changed and is now circular 101km long and is vaguely marked. Marking is sometimes hiking trail marking on trees, but might include also sections that has special marking like tape or reflectors. Race can be done either on foot, on skis or by bike. Racers must follow the race course and they are not allowed to do short cuts. When travelling on open roads traffic law must be followed. Sun sets 15.39 and light fades at 16.32 so a big portion of the race course will be completed in darkness!

Race course will be in southern Estonia and will be revealed by November 1st 2021

Midcamp with shelter, drink and food at 50km. Warm drink also offered at 25 & 75km from start. 

START/FINISH

Will be revealed by November 1st 2021

MIDCAMP

will be revealed by November 1st 2021

TIME

You can start to course on saturday, 15. January, 2022 at 11:00-12.00.

TALIHARJA VANAKURI “PEHMO” VERSION

There is a possibility to do a soft-core version of the race where you finish at 51km. All conditions same as long race, just shorter and mostly daytime. Pehmo course: will be revealed by November 1st 2021

RACE CENTER/FINISH 

will be revealed by November 1st 2021

ACCOMODATION:

There is no accomodation offered by organiser. There is possibility to rest on a common room on floor after race. You can leave your bags / car for the duration of race.

DATES

– Race starts on Saturday, January 15, 2022 at 11-12:00 h (free start).
– Race finish closes on Sunday, January 16, 2022 at 12:00 h.

REGISTRATION

Registration opens on webpage www.wilderness.ee 01.11.2021 and closes on 04.01.2022

For runners, skiers and bikers registration price is 45 eur until 30.11.2021. Price will be 55 eur from 01.12.2021 to 31.12.2021. Late price after 01.01.2022 will be 65 eur.

RACE ENTRY INCLUDES

– bus transport from finish to start
– race maps
– race number
– GPS tracking by Sportrec

 • food & facilities in the finish.
 • finisher prize and diploma

– In midcamp checkpoint: warm room, snacks and warm drink.

 • transport of one bag per participant from start to finish.

REQUIREMENTS FOR PARTICIPANTS

Anybody who wants to participate in this race, must have the common sense to familiarize oneself about all the needs to face a competition like that. Racers must be self-sufficient and have the ability to take care of themselves. This race is potentially a dangerous one, participants have to really seriously consider if they are physically and mentally prepared for this kind of race.

– Racers must be a minimum of 18 years old.
– Race is limited to 200 participants alltogether.
– Racers can choose to participate by running, (fat)-bike or ski.
– Racers must have previous experience in ultra racing (ultrarunning, adventure race, rogaining)

The race director reserves the right to refuse the entry to any racer not experienced enough.

CANCELLATION & REFUNDS

In case a participant cancels the registration til 20.12.2021 half of the race fee will be returned.

In case a participant cancels the registration from 21.12.2021, there will be no refunds. 

Entry can be transfered to another approved racer until 31.12.2021.

The race may be canceled before or after the start in case of extreme weather conditions that make it extremely dangerous or impossible. In case that organisation cancels the race before it begins, the registration fee will be refunded proportionally to service received. In case the organization cancels the race after it starts for extreme conditions, there will be no refunds.

PRIZES

All finishers will get a race specific prize and diploma. 

CUT-OFF TIME

Maximum time allowed to complete the race is 24 hours (by 12:00 h. January 16, 2022). Any participant who is unable to complete the race in this time will be disqualified.

Cut-off time at midcamp will be 11h from start opening (participants must leave midcamp by 15. january 21.59.59).

PRE-RACE MEETING 

Pre Race meeting is suggested for all participants. Pre Race meeting takes place virtually on 13th of January.

During the Pre-race meeting the organisation will do the mandatory gear check

and supply the numbers and race maps.  You must be ready to show the mandatory gear to the Race Director before getting race material. For those participants coming to start on their own, race breefing will be done before start.

MANDATORY GEAR

Racers must carry all mandatory gear throughout the entire race from beginning to end and finish it with it (excl food). Any racer who does not have the appropriate mandatory gear is not allowed to participate. Any racer who does not finish with the mandatory gear will be disqualified.

1- Sleeping bag or Bivy bag min. 250gr or insulated jacket (puffy).
2- Sleeping pad full bodylength (foam mattres, bubblewrap or similar).
3- Emergency foil blanket
4 – Fire starting device to build emergency fire for warmth
All above gear is necessary for emergency situations to increase the chances of survival in harsh conditions. When static a person will cool down rapidly, but help might be hours away.

5- Headlamp with enough batteries.
6- Rear red flashing lamp with enough batteries.
7- Reflective patches on clothing front and back.
8- Whistle.
9 – Phone (switched on) + extra battery pack
All above gear is important to be visible on course and be locatable in emergency situation.

10 – GPS device with saved route. Special GPS device or GPS watch with track following function is suggested. Smartphone+ extra battery is accepted, but not a good choice in case of rain or minus degrees.
11 – Water container(s) capacity at least 1,5l
12 – Food min 2000 kcalories
13 – GPS tracking device provided by organisation

RECOMMENDED GEAR – IT’S UP TO YOU TO CARRY IT

1- Waterproof socks or overshoes (there can be water on the course even when freezing/snow).
2- Footwear with good grip and suitable for temperatures 0ºC to -30ºC
3- Spare thermal underwear.
4- Full wind/waterproof jacket and pants (Goretex or similar).
5- Extra gloves (cover mittens suggested).
6- Insulation for water container.
7- Tape, vaseline for blisters.

REFLECTIVE GEAR and LIGHTS

Reflective gear is mandatory for all racers. Reflective material must be worn at all time and be visible in front and back. The rear red flashing light and front light must be ON when travelling on roads. In case of sleeping between checkpoints the red flashing light must be ON and visible from course.

RACE NUMBER

The Race number is mandatory for all racers. On bikes it must be attached at the front, on foot/ski racer visibly in front or back.

LITTERING AND DROPPING OFF GEAR

No littering the trail! Leave no trace except footsteps. You have to carry everything you start with until the finish. Trash can be disposed also in midcamp. Do not defecate on race trail. Get off the trail for it and return to same spot to continue.

NO ASSISTANCE

This is a human powered race, racers must be self sufficient from start to finish. Any outside help by a support crew, motorized transport, animals etc – assistance to advance on the trail is not allowed. Racers will be disqualified if, at any time during the race, they have any outside help.

CHECKPOINTS/CUT-OFF TIME

All racers must physically sign-in and sign-out at the race midcamp checkpoint marked on map. Hot drink and snacks are provided. There is a warm room & toilets.

All racers must adhere to the checkpoint cut-off time which is 11h from start opening (participants must leave midcamp by 15. january 21.59.59).

RESCUE, EVACUATIONS, DROPPING OUT and DISQUALIFIED

Evacuations are at racer’s expense. When not acute medical issue, evacuation cost by car from race course is 20 eur and can be done only from a part of race course that is on drivable road. All racers must inform the race director if they leave the course and will not go to finish.

Rescue will be only in case of accident or acute medical issue. In case that needs rescue the participant should call emergency services phone 112 first and then inform race organization. 

GPS, PHONES

All participants will be tracked live and their location published in the internet by Sportrec tracking device. All personal units for navigation, tracking or emergency position are allowed. Usually there is phone coverage throughout the race course. It is allowed to use your com devices to report on your progress during the race. 

REGISTRATION PROCEDURE (registration opens 01. november 2021)

Step 1:
– Fill in the form with all the information requested, tick that you have read the race rules.

Step 2:
Once we receive your form, we will send you a confirmation e-mail telling that you passed the selection process and our bank transfer details. 

Step 3:
Pay participation fee in EUR by wire transfer (must include transfer fees)- and your registration procedure is completed. Now your name is in the roster.

2021 GPS jälgimine 101km: https://sportrec.eu/ui/#1fv5p32

2021 GPS jälgimine 51km: https://sportrec.eu/ui/#1fveb09

>> RESULTS 2020 <<

Top