Loading
info@wilderness.ee+372 529 4233Find

Expedition Estonia ehk “Retk läbi Eesti” on füüsiliselt ja vaimselt nõudlik retk läbi südasuvise Eestimaa. Igal aastal ootab osavõtjaid uus trass – seni on rada viinud Lahemaalt-Pärnusse (2017); Peipsist-Pärnusse (2018); Pärnust-Paldiskisse (2019) ja Koidulast mööda Peipsi rannikuala Lääne-Virumaale (2020), Tartust Tallinnasse (2021). 

2022a trass kulgeb Ida-Virumaalt Harjumaale! Teele jäävad kaunid metsad ja rabad, aga ka põnev tööstusmaastik ja kontrastiderikas kultuuripärand. Rada läbitakse osalejate omal jõul, nõul ja vastutusel ilma motoriseeritud abivahenditeta. Osaleda saab üksi või 2 liikmelise võistkonnaga. Uuendusena toimub Adventure Racing World Series Euroopa regionaalsarja etapp neljaliikmelistele võistkondadele (vähemalt üks võistkonna liige peab olema vastassoost) Ekspeditsiooni teekond viib reeglina välja kujunenud liikumisradadelt puutumatule, raskemini läbitavale maastikule (ka radadeta), mis teeb sellest tõelise kõnnumaa ekspeditsiooni. Kõva kattega teid saab kasutada minimaalselt. 

Läbitava maastiku kaitse huvides on osalejate hulk piiratud.

Läbi Eestimaa kulgev teekond tuleb läbida kaardil näidatud liikumiskanalis, mille raames on konkreetne liikumistee igaühe enda valida. Navigeerimiseks on lubatud kasutada nii kaarti kui elektroonilisi seadmeid. World Series võistluse rada on mõnevõrra keerulisem – navigeerimiseks võib kasutada vaid kaarti ning kontrollpunktid asuvad kohati keerulisemates kohtades. Toimub kõikide osalejate reaalajas GPS jälgimine kaasaelajaile Sportrec seadmetega.

Ennustatav kiireim aeg sportlikul non-stop läbimisel on ca 15 tundi, kuid rada on avatud 36 tundi, seega on seda võimalik läbida ka rahulikumalt ja puhkepausidega.

Ekspeditsioon on jagatud etappideks, milliseid läbitakse erinevates liikumisviisides – jalgsi, paadi- või jalgrattaga.

Vahetusalades toimub toitlustamine ja on ka puhkamise võimalus. Ekspeditsiooni peasponsoriks on Eesti matkatoitude tootja Tactical Foodpack. Osalejad saavad valida endale sobiva menüü Tacticali toiduvalikust või süüa muud vahetusalas pakutavat toitu grillilt või supipotist ning haarata Tacticali toidupaki kaasa hoopis rajale. 

Täpsem info avaldatakse ca 6 kuud enne võistlust!

Peasponsorid

Top