Loading
info@wilderness.ee+372 529 4233Find

2019 EESTI MAASTIKU MARATONI 25+K MATKARAJA VÕISTLUSINFO

Eesti Maastiku Maratonist võistluspinge vabalt osa saamiseks on huvilistel võimalik osaleda üritusel läbides osa maratonirajast matka vormis. MATKARADA, mis ühtib võistlusrajaga alates 19ndast kilomeetrist on ca 25,5 km pikk ja kulgeb Põhja-Kõrvemaa looduskaitsealal Järvi Järvede juurest läbi Suursoo, Jussi nõmme ja metsade Aegviitu. Rada on 95% looduslikul pinnasel ja on spetsiaalselt selleks ürituseks tähistatud. Rajal on mitmeid tõuse (kokku ca 300m) ja soiseid lõike. Matkarada võib läbida nii joostes kui kõndides, s.h. kepikõnnis. Matkajatel võetakse aega, tagatakse teenindus toidupunktides ja finišis.

STARDIPAIK
RMK Järvi Pikkjärve telkimisala (GPS 59.430194, 25.682194)

STARTI JÕUDMINE
Matkaraja starti on finišist maanteed mööda üle 60km. Iga osaleja peab starti jõudmiseks valima registreerimisel ühe kolmest võimalusest – 1) Eribuss starti Tallinnast; 2) Eribuss starti Aegviidu võistluskeskusest; 3) isiklik transport. Transport on osalejatel stardimaksu sees.
Korraldaja transpordib iga osaleja kohta ühe koti stardialast finishisse.
PÄRAST MATKA PUUDUB ORGANISEERITUD TRANSPORT FINIŠIST STARTI!

FINIŠIPAIK
Aegviidu kool, Pärna tn 1, Aegviidu. Finišis saavad kõik osalejad lõpetajameene, süüa, juua ja pesta. Avatud on saun.
Tallinnast eribussiga starti tulnud saavad finišist tagasi Tallinnasse Elroni elektrirongiga.

Enne matka

KESKUS ja PARKIMINE
Võistluseskus ja finiš asuvad Aegviidu kooli territooriumil, aadress Pärna tn 1, Aegviidu, Eesti (59°17’15.8″N 25°36’34.4″E or 59.287733,
25.609553). Võistluskeskuse asukohta juhivad viidad Aegviidu keskristmikult.
Parkimine on korraldatud võistluskeskuse vahetus läheduses. Palume jälgida parkimiskorraldajate juhiseid.

AJAKAVA
9:00 Algab materjalide jagamine võistluskeskuses Aegviidus.
9:40 Eribussid lahkuvad Tallinnast starti, Ülemiste Keskuse parkla https://goo.gl/maps/rSFketmz5pGGQMWc9
9:40 Eribussid lahkuvad võistluskeskusest Aegviidust starti.
10.15 Algab materjalide jagamine stardialas Järvi järvedel.
10.40 Bussid saabuvad stardialasse Järvil.
10.55 Viimane korraldaja briifing raja kohta stardijoonel
11.00 Matkaraja esimene start Järvi Pärnjärve RMK Telkimisala. Kasutusel on lainetena start. Neli starti iga 3 min tagant
18:45 Finiš suletakse

REGISTREERIMINE
Eelregistreerimine internetis http://register.sk100.ee kaudu on võimalik kuni 7. oktoobrini 2020.a.
Registreerumine maksab 30 EUR kuni 31. mai 2020; 35 EUR 1. juunist kuni 28. septembrini 2020; 40 EUR 29. septembrist kuni 7. oktoobrini 2020. Alates 8. oktoobrist ja võistluspäeval stardialas maksab registreerumine 50 EUR.
Alaealise osalustasu on -20% kasutades eel-registreerumisel koodi TULEVIK.

Registreerumistasu sisaldab bussitransporti starti Aegviidust või Tallinnast; varustusekoti transporti stardist finišisse; rajatähistust ja veekindlat rajakaarti; elektroonilist ajavõttu; jooki ja sööki joogipunktides; mitmekäigulist toitlustamist finišis; mälestusdiplomit ja lõpetajameenet (kui finišeerid); pesemisvõimalust ja sauna; auhindu mõlema võistlusklassi (mehed ja naised) kolmele kiireimale lõpetajale; tasuta fotosid võistlusest.

Võistlusele registreerumisega toetad Estonian ACE Adventure Team’i osavõttu Seiklusspordi Maailmameistrivõistlustest (arworldseries.com).
— PANGAKONTO ANDMED —
Saaja nimi: Estonian Adventure Racing Team MTÜ
Saaja aadress: Lossi 6-2, 12616 Tallinn
Saaja pank: Swedbank – Liivalaia 8, 15040 Tallinn
Pangakonto nr (IBAN): EE822200221061459424
Saaja panga SWIFT kood/ BIC: HABAEE2X

STARDIGRUPID
Kasutusel on start lainetena, et hajutada jooksjad kitsastel rajalõikudel ja laudteel ja muuta kõigi jaoks jooksuelamus veel paremaks. Me usume, et iga jooksja teab väga hästi, millisesse lainesse ta sobib ja seetõttu saavad kõik endale oma laine ise valida. Seni, kuni ei toimu jooksjate poolt massilist võimete üle/alahindamist ei palu me varasemate tulemuste tõestamist ja ei hakka Teid lainetesse määrama. Kui oled laine valinud, pead startima sellest lainest, kuna igal lainel on eri stardiaeg. Kitsal rajaosal võib lainetest hoolimata esineda rivisid. Kui märkad, et Sinu taha on kogunenud rivi – astu palun hetkeks raja kõrvale, võta puhkesekundid ja lase endast kiiremad jooksjad mööda! Tänud mõistliku kalkuleeritud valiku eest!
Lained:
11.00 Jänesed – oled kogenud pikamaajooksja, kes läbib jooksuvõistlusel kilomeetreid alla 5 min/km tempoga. Jooksed aja ja koha peale. Tavalise maratoni rekordaeg jääb ca 3h45min ja alla.
ca 11.03 Hundid – oled kogenud pikamaajooksja, kes läbib jooksuvõistlusel kilomeetreid alla 5.30 min/km tempoga. Aeg ja koht ei ole väga olulised, kuigi mõne jänese kätte saamine lisaks jooksule vürtsi küll…
ca 11.06 Rebased – oled kaval ja taktikaline jooksja, kes alustab targa rahuliku tempoga ca 6 min/km ja peab eelkõige silmas mõnusa enesetundega kogu raja läbimist.
ca 11.09 Karud – tammud mõnuga metsas jooksu ja matka vahepealses tempos, ei pelga teha kõnnisamme tõusudel, lähed aga alati lõpuni välja.

Ajavõtt toimub netoajaga – aeg läheb käima, kui ületad stardijoone!

OSALEJA MATERJALID
Võistlusmaterjale väljastatakse võistluskeskuses Aegviidus või stardialas Kõnnul või juba eribussi sisenedes. Materjal sisaldab
• rajakaart
• number ajavõtukiibiga ja haaknõelad
• partnerite materjalid
• osaleja varustuse koti tähistamise number

PAKIHOID ja VÕISTLEJATE KOTTIDE TRANSPORT
Korraldaja transpordib iga võistleja kohta ühe koti stardialast finishisse. Kott tuleb markeerida enda võistlusnumbriga ja viia ise stardialas näidatud kottide kogumiskohta. Koti saab kätte võistlusnumbri alusel finishis. Korraldajad ei võta mingit vastutust kottides oleva vara kahjustumise, purunemise või kadumise osas.

TRANSPORT AEGVIIDU VÕISTLUSKESKUSESSE, TRANSPORT STARTI
Start toimub Järvi Pikkjärve RMK telkimisala juures. Asukoht Google Maps kaardil.
Stardipaigas parkimist ei korraldata.


Et vähendada koormust keskkonnale soovitame kasutada matkale tulekuks ühistransporti. See annab ka võimaluse lõõgastuda enne ja pärast matka. Aegviidu võistluskeskus asub 250m raudteejaamast loodes, seega on mugavaim Tallinna või Tartu suunal saabuda/sõita koju Elroni rongiga!
Matka starti on finišist maanteed mööda ca 60km. Iga osaleja peab starti jõudmiseks valima ühe kolmest võimalusest – 1) Eribuss starti Tallinnast;
2) Eribuss starti Aegviidu võistluskeskusest; 3) isiklik transport.

Eribuss starti Tallinnast, Ülemiste keskuse parklast – 9.40 (bussile on võimalik tulla Tartu-Tallinn ekspressrongiga)
Eribuss starti Aegviidu võistluskeskusest – 9.40 neile, kes saabuvad võistluskeskusse autoga või varem jmt.
Eribussi kohad on limiteeritud ja bussi kasutamine tuleb ära märkida registreerimisel. Korraldaja soovitab, et stardibussi minnes on spordiriided juba seljas, kuna bussi stardialasse saabumise ja stardi vahel on limiteeritud aeg.
Starti võib tulla ka oma transpordiga, KUID PIDAGE MEELES, ET PÄRAST MATKA PUUDUB ORGANISEERITUD TRANSPORT FINISHIST STARTI!
Pärast finišit saab Tallinnasse rongiga.
Täpset rongigraafikut kontrolli elron.ee. Rongipileteid saab osta pärast rongi sisenemist klienditeenindajalt sularahas.

MATKA AJAL KOHUSTUSLIK VARUSTUS
Kõik osalejad peavad matka ajal kaasas kandma järgmist varustust:

 • Mobiiltelefon. Sisse lülitatud, veekindlalt pakendatud, võistluse korraldaja number mällu salvestatud: +372 5294233. Võistleja peab andma korraldajale enda telefoni numbri registreerumisel või võistlusmaterjalide välja võtmisel.
 • Rajakaart
 • Võistlusnumber, mida peab kandma nähtaval kohal kinnitatult ette rinnale või reie esiküljele. Ajavõtt toimub numbri küljes oleva kiibiga. Kui number ei ole näha või on kadunud, ei ole ajavõttu võimalik tagada. Numbrit palume koti külge mitte kinnitada.
 • Joogipudel või joogikott või joogitops. Joogipunktides ei ole ühekordseid joogitopse, vaid on kopsikud joogi enda pudelisse või joogikotti või topsi valamiseks. Joogipunktis on mõned ühiskasutuseks mõeldud joogitopsid. Kuna joogipunktide vahe on pikk, soovitame kaasas kanda joogikotti/ joogipudelit.
 • Energiarikas toit vastavalt isiklikule eelistusele. Toitumise planeerimisel arvesta, et maastikujooksul kulub aega kogenud jooksjatel umbes 25% rohkem ja vähem kogenud jooksjatel kuni 50% rohkem kui maanteejooksul. Kolmes põhijoogipunktis on toitu (leib, sool, banaanid, rosinad, kommid). Samuti on võimalik korjata ja süüa jõhvikaid, pohli ja mustikaid:)
 • halbade ilmastikuolude korral (alla 10c temperatuur, tuul, vihm, lumi vmt) tuule/veekindel kilekas/jakk.
 • pealamp aeglastele kulgejatele, kes kahtlevad, kas nad finiši sulgemise ajaks kell 18.45 kohale jõuavad.

Osalejad peavad valima ilmale ja enda füüsilistele võimetele vastava riietuse. Korraldajad on valmis andma riietuse osas konsultatsioone.

Kõik osalejad peavad arvestama asjaoluga, et katkestamine ei ole võimalik v.a. kriitiline meditsiiniline hädaolukord. Eriti raja Põhja-Kõrvemaa osas on tegemist eraldatud kõnnumaaga, kuhu puudub mootortranspordi juurdepääs.

RADA
Matkarada on ca ca 25,5 km pikk (lõplik pikkus sõltub maastikuoludest ja veetasemest soodes) ja on tähistatud suunaviitade, roosade lintidega okste ja puude küljes ja värvitäppidega puudel. Valdav osa rajast kulgeb mööda RMK matkarada, mille tähistus on valge/punane või oranzh/punane täpp puudel. Järgmine tähistus on eelmise juurest alati näha. Lisaks on radade ristumiskohtadele maha joonistatud nooled õige liikumissuuna valimise hõlbustamiseks. Orienteerumisoskus ei ole raja läbimiseks vajalik.
Matkarada ühtib Eesti Maastiku Maratoni rajaga alates maratoni 19-st km-st 100%. Sellega seoses palume matkajatel olla jooksjate suhtes tähelepanelik ja anda kiiremini liikujaile teed!

Tähelepanu! Rada kulgeb kitsastel ja konarlikel metsaradadel, laudteel, metsateedel, metsasihtidel, metsa väljaveo teedel. Suure tõenäosusega saavad jalad poriseks ja märjaks!
Rajakaart koos joogipunktide infoga on alla laetav kodulehelt alates 10. oktoobrist. Kaart on mõeldud enda edenemise jälgimiseks ja hädaolukorras asukoha kindlaks määramise hõlbustamiseks. Kaardile kantud kilomeetritähised on looduses tähistatud viitadega (iga 5km järel). Kuna tegemist on maastikumatkaga ei ole kilomeetrite tähised 100% täpsed.

Osalejad peavad liikuma mööda tähistatud rada, kui soovivad enda matka läbimise aja fikseerimist lõpuprotokollis. Tähistatud rajalt lahkumisel tuleb sellele naasta samast kohast, kust lahkuti. Lubatud on rajale jäävatesse vaatetornidesse ronimine – võta vabalt ja naudi vaadet!
Finiš suletakse 18:45. Seega on raja läbimiseks natukene enam kui 7,5 tundi. Osalejatelt, kes jõuavad finishisse pärast 18:45, aega ei võeta ja teenuseid ei tagata ja korraldajad võivad lahkuda…

JOOGIPUNKTID
Rajal on kaks joogipunkti. Joogipunktide asukohad on näidatud rajakaardil.

 • 8 km – Jussi telkimisala Väinjärve ääres
 • 15 km – Leppsilla (Venemäe lähedal)
 • + üllatusjoogipunk kõige raskemal hetkel…

Esimeses joogipunktis on saadaval järveveest keedetud tee, leib, sool ja lõkkel grillitud vorstikesed.
Teises joogipunktis on saadaval vesi, spordijook, banaanid, rosinad, sokolaadi ja kummikommid, leib & sool, hapukurk.
Joogipunktides ei ole ühekordseid joogitopse. Veeanumatel on kraanid või saab vett tõsta oma pudelisse või joogikotti kopsikuga. Palun ärge jooge otse kopsikust. Saadaval on ka mõned ühiskasutuseks mõeldud topsid. Vesi joogipunktis on ainult joomiseks. Pesemiseks või värskendamiseks kasutage rajale jäävate järvede ja ojade vett. Üldiselt on rajale jäävate järvede ja laugaste vesi puhas ja joodav.
Osalejad on joogipunktide vahelisel alal söögi ja joogi osas omal vastutusel. Väline abi ja varasem rajale joogi/söögi jätmine ei ole lubatud.

ESMAABI
Raske rada ja ebatasane pinnas võivad kaasa tuua vigatuste ohu. Raja esimene pool on kõnnumaal, kust lähima teeni on üle 5 km, seega on esmaabi saabumine aeglane.
Kui kaasosaleja vajab abi on osaleja kohustatud tegema oma parima, et abi pakkuda. Tõsiste vigastuste korral helistada kõigepealt hädaabi numbril 112 ja siis teavitada korraldajat. Peakorraldaja telefoni number on +372 5294233 ja see on trükitud ka rajakaardile.

KATKESTAMINE
Katkestamine ei ole võimalik. Kui tahad katkestada, tuleb Sul liikuda selleks finishisse.
Alati teavita korraldajat, kui Sa otsustada rada läbimata koju pöörduda ja ei läbi finishit. Vastasel korral hakkame me muretsema maastikul elavate huntide ja karude pärast.

TUALETID
Aegviidu võistluskeskuses on tualetid. Stardialas on üks välikäimla. Matkarajal ei ole ametlikke tualette, kuigi mõndadel laagriplatsidel on välikäimlad. Kui teete rajal metsapeatuse hoolitsege selle eest, et teie operatsioonist ei jääks loodusesse nähtavaid jälgi.

LOODUSHOID ja TEISED RAJAL LIIKUJAD
Enamus matkarajast kulgeb Põhja-Kõrvemaa looduskaitsealal. Kõik osalejad vastutavad selle eest, et üritus ei kahjustaks loodust ja et ei esineks konflikte teiste looduses matkajatega.

 • • Kui kohtute matkajatega või möödute teisest osalejast olge viisakas ja jagage sõbralikult rada. Vajadusel küsige möödumiseks luba või laske ise mööda kiiremalt liikuda soovija. Eriti ettevaatlik tuleb olla laudteedel kohtumistel vastassuunas liikujatega ja möödumisel, kuna oht on kukkuda.
 • Kõik geelipakid, batoonipaberid ja muu praht tuleb kanda endaga kaasas ja panna joogipunktides või finishis asuvasse prügikasti. Tahtlik prügi maha viskamine viib tühistamiseni ja järgmistel üritustel osalemise keeluni.

Pärast matka

TOITLUSTAMINE
Kõik lõpetajad saavad sooja suppi, jooki ja kooki.

PESEMINE ja RIIETUMINE
Pesta saab Aegviidu koolimaja uues spordimajas, on meeste ja naiste saunad ning õues ühised tünnisaunad (sega).

AJAVÕTT, TULEMUSED ja AUTASUSTAMINE
Matka läbijate ajaprotokoll avaldatakse võistluskeskuse infotablool ja kodulehel internetis www.wilderness.ee Kasutusel on netoaeg vastavalt valitud stardigrupile.
Kõik lõpetajad saavad lõpetajameene ja diplomi. Diplomi saab traditsiooniliselt meisterdada ise – kleepida osalejanumbri diplomil oleva juhise järgi ja lüüa sellele lõpetaja templi.

MATKA JÄÄDVUSTAMINE
Matka osalustasu sees on kõik ürituse ametlikud fotod, mis avaldatakse ürituse kodulehel või facebookis ja on kasutamiseks tasuta. Matkale registreerumisega kinnitab osaleja enda nõusolekut, et fotosid temast üritusel võidakse internetis avaldada ja kasutada turunduslikel eesmärkidel matka korraldaja või korraldaja partnerite poolt.
Kui teed rajal ise fotosid võid neid jagada teiste osalejatega Estonian Wilderness Marathon Facebook lehel. Ürituse korraldaja Estonian ACE Adventure Team https://www.facebook.com/aceadventure/ kajastab samuti üritust.

ÜRITUSE KORRALDAJA
MTÜ ESTONIAN ADVENTURE RACING TEAM
Peakorraldaja: Timmo Tammemäe, info@wilderness.ee, phone +372 529 4233

Top