Loading
info@wilderness.ee+372 529 4233Find

>> TULEMUSED <<

>> Osaleja teavitus 42+K <<

>> Osaleja teavitus 25+K <<

Tõeline maastiku maraton, mille rada viib Sind läbi Eesti kaunite ja puutumatute metsade ja rabamaastiku. Samavõrra, kui jooksuvõistlus, on see ka ekspeditsioon läbi Eestimaa suurima asustamata kõnnumaa. Rada algab Lahemaa Rahvuspargist ja lõpeb Kõrvemaa Maastikukaitseala keskuses Aegviidus. See jooks ei ole kartlikele. Katkestamine ei ole võimalik. Kord stardijoonel, pead maksku mis maksab jõudma omal jõul finishini. Tasuks on kõige erilisem saavutus ja mälestused, mida Eesti loodus pakkuda võib.

Maastiku maratoni rada kulgeb valdavalt kitsastel metsaradadel ja pinnasteedel, kuid esineb ka ebatasaseid ja alustaimestikuga lõike, mis panevad vaimu tõsiselt proovile. Raja kergeimad ja ühed ilusaimad lõigud on Viru Raba ja Kõnnu Suursood läbivad laudteed. Kõrgustevahed ei ole Eestile kohaselt suured ja need moodustuvad põhiliselt järsuservaliste jõeorgude ja ooside ületamisest. Rada on tähistatud lintide, noolte ja RMK matkaraja tähistega. Kõik osalejad saavad alla laadida raja GPS andmed. Rada on avatud 7,5 tundi, mis tähendab, et seda võib läbida ka hoogsa matkana.

Kes ei söanda veel ette võtta tervet 42+ km distantsi, kuid soovivad siiski Maastiku Maratoni kogeda võivad osaleda ca. 25 km pikkusel matkarajal Järvi järvedelt läbi Kõnnu Suursoo raba ja Kõrvemaa metsade Aegviitu.

>> EESTI MAASTIKU MARATON 42+K VÕISTLUSINFO <<

>> EESTI MAASTIKU MARATON 25K MATKARAJA INFO <<

Eesti Maastiku Maratonil järgime koroonaviiruse pandeemia osas Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud reegleid.
Eeldame, et kõik rajale minejad on terved ja vastutustundlikud koroonaviiruse nakkuse levitamise vältimise osas. See tähendab eelkõige, et kui inimesel on vahetuid haigussümptomeid või kokkupuuteid nakatunuga, siis osalema ei tulda. Ühistranspordiga starti sõitmisel nõuavad kehtivad reeglid maski kandmist. Vastavalt kehtivatele reeglitele ei tule vaktsineerimistõendit või negatiivset testi kontrollida piiramata territooriumiga väliüritustel. Eesti Maastiku Maraton toimub piiramata territooriumil ning on võimalik tagada nii rajale minnes kui rada läbides piisav hajutatus. Siseruumides toimuvate tegevuste korral (saun & pesemine Aegviidu Spordihoones) on nõutud, et isik suudaks tõendada enda vaktsineeritust või nakkusohutust. Vastava tõendi saab ette saata covid@wilderness.ee

>> Visuaalne juhend – mis ootab osalejaid ees võistluspäeval! <<

42+K võistlusrada Google kaardilingilt
42+K võistlusrada Plotaroute keskkonnas
42+K võistlusraja GPX fail

25K matkarada Google kaardilingilt
25K matkarada Plotaroute keskkonnas
25K matkaraja GPX fail

Võistluse peasponsor:

Võistluskeskus Aegviidus

Parkimine 42+K stardis

Busside väljumine Tallinnast (Ülemiste)

Tee 25+K starti

25+K start

Eelmiste aastate videod:TULEMUSED 2020

Tulemused 2019
PILDIGALERII 2019

TULEMUSED 2018
GPS järelvaatamine 2018

42+K TULEMUSED 2017
24K TULEMUSED 2017
PILDID 2017

TULEMUSED 2016 
PILDID 2016

Top