Loading
info@wilderness.ee+372 529 4233Find

2019 EESTI MAASTIKU MARATON 42+ VÕISTLUSINFO

VÕISTLUSRADA
on 42,195-43,5 km pikk (sõltub maastiku oludest) ja kulgeb Lahemaa Rahvuspargist Kõnnust läbi Viru raba ja Suursoo ning metsade Aegviitu. NB! Jooksurada on 97% looduslikul pinnasel. Rajal on mitmeid tõuse (kokku ca 450m) ja soiseid lõike. Rajal on palju konarlikke, liivaseid, ja poriseid lõike. Lisaks võistlusrajale on võimalik osaleda 25+km MATKARAJAL, mille info leiad SIIT!

STARDIPAIK
VÕISTLUSRAJAL Kõnnu, Kemba-Kolgaküla maanteel (GPS 59.491089, 25.697139) .

STARTI JÕUDMINE
Võistluse starti on finišist maanteed mööda üle 50km. Iga võistleja peab starti jõudmiseks valima registreerimisel ühe kolmest võimalusest – 1) Eribuss starti Tallinnast; 2) Eribuss starti Aegviidu võistluskeskusest; 3) isiklik transport. Transport on võistlejatel stardimaksu sees.
Korraldaja transpordib iga võistleja kohta ühe koti stardialast finishisse.
PÄRAST VÕISTLUST PUUDUB ORGANISEERITUD TRANSPORT FINIŠIST STARTI!

FINIŠIPAIK
Aegviidu kool, Pärna tn 1, Aegviidu. Finišis saavad kõik osalejad lõpetajameene, süüa ja pesta. Avatud saun.
Tallinnast eribussiga starti tulnud saavad finišist tagasi Tallinnasse Elroni elektrirongiga.

AJAKAVA
9:00 Algab võistlusmaterjalide jagamine võistluskeskuses Aegviidus.
9:40 Eribussid lahkuvad Tallinnast starti, Ülemiste Keskuse parkla https://goo.gl/maps/rSFketmz5pGGQMWc9
9:40 Eribussid lahkuvad võistluskeskusest Aegviidust starti.
10.15 Algab võistlusmaterjalide jagamine stardialas Kõnnus. 10.30 Bussid saabuvad stardialasse Kõnnus.
10.50 Viimane korraldaja briifing raja kohta stardijoonel
11:00 Võistlusraja esimene start Kõnnus, Lahemaa Rahvuspargis. Kasutusel on lainetena start. Neli starti iga 2-3 min tagant. Iga võistleja valib enda eeldatavale kiirusele vastava laine registreerumisel.
14:05-14:15 Eeldatav võistlusraja võitja finiš Aegviidus
15.30 Autasustamine. Autasustatakse võistlusraja kolme kiireimat naist ja meest.
18:45 Finiš suletakse

KOHUSTUSLIK VARUSTUS IGAL OSALEJAL
Mobiiltelefon; rajakaart (saab stardis); joogipudel, joogikott või tops; energiarikas toit; halbade ilmastikuolude korral (alla 10c temperatuur, tuul, vihm, lumi vmt) tuule/veekindel kilekas/jakk
Joogipunktides ei ole ühekordseid joogitopse vaid on kopsikud joogi enda pudelisse või joogikotti valamiseks ja mõned joogitopsid ühiskasutuseks.

ISIKLIK VASTUTUS
Kõik osalejad peavad arvestama asjaoluga, et võistluse katkestamine ei ole võimalik v.a. kriitiline meditsiiniline hädaolukord. Eriti raja Põhja-Kõrvemaa osas on tegemist eraldatud kõnnumaaga, kuhu puudub mootortranspordi juurdepääs

REGISTREERIMINE
Eelregistreerimine internetis http://register.sk100.ee kaudu on võimalik kuni 9. oktoobrini 2019.a. Registreerumine maksab 30 EUR kuni 31. märts 2019; 35 EUR 1. aprillist kuni 30. septembrini 2019; 40 EUR 1. oktoobrist kuni 9. oktoobrini 2019. Alates 10. oktoobrist ja võistluspäeval stardialas maksab registreerumine 50 EUR.
Alaealise osalustasu on -20% kasutades registreerumisel koodi TULEVIK.

Registreerumistasu sisaldab bussitransporti starti Aegviidust või Tallinnast; varustusekoti transporti stardist finišisse; rajatähistust ja veekindlat rajakaarti; elektroonilist ajavõttu; jooki ja sööki joogipunktides; mitmekäigulist toitlustamist finišis; mälestusdiplomit ja lõpetajameenet (kui finišeerid); pesemisvõimalust ja sauna; auhindu mõlema võistlusklassi (mehed ja naised) kolmele kiireimale lõpetajale; tasuta fotosid võistlusest.

STARDIGRUPID
Kasutusel on start lainetena, et hajutada jooksjad kitsastel rajalõikudel ja laudteel ja muuta kõigi jaoks jooksuelamus veel paremaks. Me usume, et iga jooksja teab väga hästi, millisesse lainesse ta sobib ja seetõttu saavad kõik endale oma laine ise valida. Seni, kuni ei toimu jooksjate poolt massilist võimete üle/alahindamist ei palu me varasemate tulemuste tõestamist ja ei hakka Teid lainetesse määrama. Kui oled laine valinud, pead startima sellest lainest, kuna igal lainel on eri stardiaeg. Kitsal rajaosal võib lainetest hoolimata esineda rivisid. Kui märkad, et Sinu taha on kogunenud rivi – astu palun hetkeks raja kõrvale, võta puhkesekundid ja lase endast kiiremad jooksjad mööda! Tänud mõistliku kalkuleeritud valiku eest!
Lained:
11.00 Jänesed – oled kogenud pikamaajooksja, kes läbib jooksuvõistlusel kilomeetreid alla 5 min/km tempoga. Jooksed aja ja koha peale. Tavalise maratoni rekordaeg jääb ca 3h45min ja alla.
ca 11.02 Hundid – oled kogenud pikamaajooksja, kes läbib jooksuvõistlusel kilomeetreid alla 5.30 min/km tempoga. Aeg ja koht ei ole väga olulised, kuigi mõne jänese kätte saamine lisaks jooksule vürtsi küll…
ca 11.05 Rebased – oled kaval ja taktikaline jooksja, kes alustab targa rahuliku tempoga ca 6 min/km ja peab eelkõige silmas mõnusa enesetundega kogu raja läbimist.
ca 11.08 Karud – tammud mõnuga metsas jooksu ja matka vahepealses tempos, ei pelga teha kõnnisamme tõusudel, lähed aga alati lõpuni välja.

Ajavõtt toimub netoajaga – aeg läheb käima, kui ületad stardijoone!

NB!
KUI OLED OTSUSTANUD OSALEDA EESTI MAASTIKU MARATONI 42+ KM VÕISTLUSRAJAL LOE PALUN LÄBI PÕHJALIK VÕISTLUSEL OSALEJA JUHEND, MILLE LEIAD SIIT!

Top