Loading
info@wilderness.ee+372 529 4233Find

2021 EESTI MAASTIKU MARATON 42+ VÕISTLUSINFO

VÕISTLUSRADA
on 42,195-43,5 km pikk (sõltub maastiku oludest) ja kulgeb Lahemaa Rahvuspargist Kõnnust läbi Viru raba ja Suursoo ning metsade Aegviitu. NB! Jooksurada on 97% looduslikul pinnasel. Rajal on mitmeid tõuse (kokku ca 450m) ja soiseid lõike. Rajal on palju konarlikke, liivaseid, ja poriseid lõike. Lisaks võistlusrajale on võimalik osaleda 25+km MATKARAJAL, mille info leiad SIIT!

STARDIPAIK
VÕISTLUSRAJAL Kõnnu, Kemba-Kolgaküla maanteel (GPS 59.491089, 25.697139) .

STARTI JÕUDMINE
Võistluse starti on finišist maanteed mööda üle 50km. Iga võistleja peab starti jõudmiseks valima registreerimisel ühe kolmest võimalusest – 1) Eribuss starti Tallinnast; 2) Eribuss starti Aegviidu võistluskeskusest; 3) isiklik transport. Transport on võistlejatel stardimaksu sees.
Korraldaja transpordib iga võistleja kohta ühe koti stardialast finishisse.
PÄRAST VÕISTLUST PUUDUB ORGANISEERITUD TRANSPORT FINIŠIST STARTI!

FINIŠIPAIK
Aegviidu kool, Pärna tn 1, Aegviidu. Finišis saavad kõik osalejad lõpetajameene, süüa ja pesta. Avatud saun.
Tallinnast eribussiga starti tulnud saavad finišist tagasi Tallinnasse Elroni elektrirongiga.

Enne võistlust

VÕISTLUSKESKUS ja PARKIMINE
Võistluskeskus asub Aegviidu kooli territooriumil, aadress Pärna tn 1, Aegviidu, Eesti (59°17’15.8″N 25°36’34.4″E or 59.287733, 25.609553).
Võistluskeskuse asukohta juhivad viidad Aegviidu keskristmikult.
Parkimine on korraldatud võistluskeskuse vahetus läheduses. Palume jälgida parkimiskorraldajate juhiseid.

AJAKAVA
9:00 Algab võistlusmaterjalide jagamine võistluskeskuses Aegviidus.
9:40 Eribussid lahkuvad Tallinnast starti, Ülemiste Keskuse parkla https://goo.gl/maps/rSFketmz5pGGQMWc9
9:40 Eribussid lahkuvad võistluskeskusest Aegviidust starti.
10.15 Algab võistlusmaterjalide jagamine stardialas Kõnnus.
10.30 Bussid saabuvad stardialasse Kõnnus.
10.50 Viimane korraldaja briifing raja kohta stardijoonel
11:00 Võistlusraja esimene start Kõnnus, Lahemaa Rahvuspargis. Kasutusel on lainetena start. Neli starti iga 3 min tagant. Iga võistleja valib enda eeldatavale kiirusele vastava laine registreerumisel.
14:05-14:15 Eeldatav võistlusraja võitja finiš Aegviidus
15.30 Autasustamine. Autasustatakse võistlusraja kolme kiireimat naist ja meest.
18:45 Finiš suletakse

REGISTREERIMINE
Eelregistreerimine internetis https://eventor.ee kaudu.
Registreerumine maksab 35 EUR kuni 31. mai; 40 EUR 1. juunist kuni 27. septembrini; 45 EUR 28. septembrist kuni 5. oktoobrini. Alates 6. oktoobrist ja võistluspäeval stardialas maksab registreerumine 50 EUR.
Alaealise osalustasu on -20% kasutades eel-registreerumisel koodi TULEVIK.

Registreerumistasu sisaldab bussitransporti starti Aegviidust või Tallinnast; varustusekoti transporti stardist finišisse; rajatähistust ja veekindlat rajakaarti; elektroonilist ajavõttu; jooki ja sööki joogipunktides; mitmekäigulist toitlustamist finišis; mälestusdiplomit ja lõpetajameenet (kui finišeerid); pesemisvõimalust ja sauna; auhindu mõlema võistlusklassi (mehed ja naised) kolmele kiireimale lõpetajale; tasuta fotosid võistlusest.

Võistlusele registreerumisega toetad Estonian ACE Adventure Team’i osavõttu Seiklusspordi Maailmameistrivõistlustest (arworldseries.com).
— PANGAKONTO ANDMED —
Saaja nimi: Estonian Adventure Racing Team MTÜ
Saaja aadress: Lossi 6-2, 12616 Tallinn
Saaja pank: Swedbank – Liivalaia 8, 15040 Tallinn
Pangakonto nr (IBAN): EE822200221061459424
Saaja panga SWIFT kood/ BIC: HABAEE2X

Oma mitteosalemisest teatamisel kuni 1. oktoobrini tagastatakse 50% osalustasust. Pärast antud kuupäeva ei kuulu osalustasu tagastamisele. Osaleja nime ja distantsi vahetus lühema vastu on tasuta. Lühemalt pikemale distantsile registreerimine maksab €5.

STARDIGRUPID
Kasutusel on start lainetena, et hajutada jooksjad kitsastel rajalõikudel ja laudteel ja muuta kõigi jaoks jooksuelamus veel paremaks. Me usume, et iga jooksja teab väga hästi, millisesse lainesse ta sobib ja seetõttu saavad kõik endale oma laine ise valida. Seni, kuni ei toimu jooksjate poolt massilist võimete üle/alahindamist ei palu me varasemate tulemuste tõestamist ja ei hakka Teid lainetesse määrama. Kui oled laine valinud, pead startima sellest lainest, kuna igal lainel on eri stardiaeg. Kitsal rajaosal võib lainetest hoolimata esineda rivisid. Kui märkad, et Sinu taha on kogunenud rivi – astu palun hetkeks raja kõrvale, võta puhkesekundid ja lase endast kiiremad jooksjad mööda! Tänud mõistliku kalkuleeritud valiku eest!
Lained:
11.00 Jänesed – oled kogenud pikamaajooksja, kes läbib jooksuvõistlusel kilomeetreid alla 5 min/km tempoga. Jooksed aja ja koha peale. Tavalise maratoni rekordaeg jääb ca 3h45min ja alla.
ca 11.03 Hundid – oled kogenud pikamaajooksja, kes läbib jooksuvõistlusel kilomeetreid alla 5.30 min/km tempoga. Aeg ja koht ei ole väga olulised, kuigi mõne jänese kätte saamine lisaks jooksule vürtsi küll…
ca 11.06 Rebased – oled kaval ja taktikaline jooksja, kes alustab targa rahuliku tempoga ca 6 min/km ja peab eelkõige silmas mõnusa enesetundega kogu raja läbimist.
ca 11.09 Karud – tammud mõnuga metsas jooksu ja matka vahepealses tempos, ei pelga teha kõnnisamme tõusudel, lähed aga alati lõpuni välja.

Ajavõtt toimub netoajaga – aeg läheb käima, kui ületad stardijoone!

VÕISTLUSMATERJALID
Võistlusmaterjale väljastatakse võistluskeskuses Aegviidus või stardialas Kõnnul või juba eribussi sisenedes. Materjal sisaldab
• rajakaart
• number ajavõtukiibiga ja haaknõelad
• partnerite materjalid
• osaleja varustuse koti tähistamise number

PAKIHOID ja VÕISTLEJATE KOTTIDE TRANSPORT
Korraldaja transpordib iga võistleja kohta ühe koti stardialast finishisse. Kott tuleb markeerida enda võistlusnumbriga ja viia ise stardialas näidatud kottide kogumiskohta. Koti saab kätte võistlusnumbri alusel finishis. Korraldajad ei võta mingit vastutust kottides oleva vara kahjustumise, purunemise või kadumise osas.

TRANSPORT AEGVIIDU VÕISTLUSKESKUSESSE, TRANSPORT STARTI
Start toimub Kemba-Kolgaküla maanteelt ( 59°29’27.9″N 25°41’49.7″E or 59.491089, 25.697139). Stardipaigas parkimist ei korraldata.

Et vähendada koormust keskkonnale soovitame kasutada võistlusele tulekuks ühistransporti. See annab ka võimaluse lõõgastuda enne ja pärast võistlust. Aegviidu võistluskeskus asub 250m raudteejaamast loodes, seega on mugavaim Tallinna või Tartu suunal saabuda/sõita koju Elroni rongiga!
Võistluse starti on finishist maanteed mööda üle 50km. Iga võistleja peab starti jõudmiseks valima ühe kolmest võimalusest – 1) Eribuss starti Tallinnast; 2) Eribuss starti Aegviidu võistluskeskusest; 3) isiklik transport.
Eribuss starti Tallinnast, Ülemiste keskuse parklast – 9.40 (bussile on võimalik tulla Tartu-Tallinn ekspressrongiga tulles maha Ülemiste peatuses)
Eribuss starti Aegviidu võistluskeskusest – 9.40 neile, kes saabuvad võistluskeskusse autoga või varem jmt.
Eribussi kohad on limiteeritud ja bussi kasutamine tuleb ära märkida registreerimisel. Korraldaja soovitab, et stardibussi minnes on võistlusriided juba seljas, kuna bussi stardialasse saabumise ja stardi vahel on limiteeritud aeg.
Starti võib tulla ka oma transpordiga, KUID PIDAGE MEELES, ET PÄRAST VÕISTLUST PUUDUB ORGANISEERITUD TRANSPORT FINISHIST STARTI!

Pärast finišit saab Tallinnasse tagasi rongiga.
Täpset rongigraafikut kontrolli elron.ee. Rongipileteid saab osta pärast rongi sisenemist klienditeenindajalt sularahas v.a. diiselrongid.

Võistluse ajal

KOHUSTUSLIK VARUSTUS
Kõik võistlejad peavad võistluse ajal kaasas kandma järgmist varustust:

  • Mobiiltelefon. Sisse lülitatud, veekindlalt pakendatud, võistluse korraldaja number mällu salvestatud: +372 5294233. Võistleja peab andma korraldajale enda telefoni numbri registreerumisel või võistlusmaterjalide välja võtmisel.
  • Rajakaart
  • Võistlusnumber, mida peab kandma nähtaval kohal kinnitatult ette rinnale või reie esiküljele. Ajavõtt toimub numbri küljes oleva kiibiga. Kui number ei ole näha või on kadunud, ei ole ajavõttu võimalik tagada. Numbrit palume koti külge mitte kinnitada.
  • Joogipudel või joogikott või joogitops. Joogipunktides ei ole ühekordseid joogitopse, vaid on kopsikud joogi enda pudelisse või joogikotti või topsi valamiseks. Joogipunktis on mõned ühiskasutuseks mõeldud joogitopsid. Kuna joogipunktide vahe on pikk, soovitame kaasas kanda joogikotti/ joogipudelit.
  • Energiarikas toit vastavalt isiklikule eelistusele. Toitumise planeerimisel arvesta, et maastikujooksul kulub aega kogenud jooksjatel umbes 25% rohkem ja vähem kogenud jooksjatel kuni 50% rohkem kui maanteejooksul. Kolmes põhijoogipunktis on toitu (leib, sool, banaanid, rosinad, kommid). Samuti on võimalik korjata ja süüa jõhvikaid, pohli ja mustikaid:)
  • halbade ilmastikuolude korral (alla 10c temperatuur, tuul, vihm, lumi vmt) tuule/veekindel kilekas/jakk.
  • pealamp aeglastele kulgejatele, kes kahtlevad, kas nad finiši sulgemise ajaks kell 18.45 kohale jõuavad.

Võistlejad peavad valima ilmale ja enda füüsilistele võimetele vastava riietuse. Korraldajad on valmis andma riietuse osas konsultatsioone.

Kõik osalejad peavad arvestama asjaoluga, et võistluse katkestamine ei ole võimalik v.a. kriitiline meditsiiniline hädaolukord. Eriti raja Põhja-Kõrvemaa osas on tegemist eraldatud kõnnumaaga, kuhu puudub mootortranspordi juurdepääs

RADA
Rada on ca 42,2-43,5 km pikk (lõplik pikkus sõltub maastikuoludest ja veetasemest) ja on tähistatud suunaviitade, roosade lintidega okste ja puude küljes ja värvitäppidega puudel. Umbes pool rajast kulgeb mööda RMK matkarada, mille tähistus on valge/punane või oranzh/punane täpp puudel. Järgmine tähistus on eelmise juurest alati näha. Lisaks on radade ristumiskohtadele maha joonistatud nooled õige liikumissuuna valimise hõlbustamiseks. Orienteerumisoskus ei ole raja läbimiseks vajalik.

Tähelepanu! Rada kulgeb kitsastel ja konarlikel metsaradadel, laudteel, metsateedel, metsasihtidel, metsa väljaveo teedel. Suure tõenäosusega saavad jalad poriseks ja märjaks!
Rajakaart koos joogipunktide infoga on alla laetav kodulehelt alates 10. oktoobrist. Kaart on mõeldud enda edenemise jälgimiseks ja hädaolukorras asukoha kindlaks määramise hõlbustamiseks. Kaardile kantud kilomeetritähised on looduses tähistatud viitadega (iga 5km järel). Kuna tegemist on maastikujooksuga ei ole kilomeetrite tähised 100% täpsed.

Võistlejad peavad liikuma mööda tähistatud rada. Korraldajal on õigus tühistada võistleja tulemus, kes tahtlikult rada lõikab või kasutab mitte tähistatud rada. Tähistatud rajalt ei ole lubatud lahkuda muuks kui metsapeatuseks. Sellisel juhul tuleb oma asi ajada metsas ära sellest nähtavaid jälgi maha jätmata ja naasta rajale samast kohast, kust lahkuti. Lubatud on rajale jäävatesse vaatetornidesse ronimine – võta vabalt ja naudi vaadet, see ei ole vaid võistlus!
Finiš suletakse 18:45. Seega on raja läbimiseks natukene enam kui 7,5 tundi. Võistlejatelt, kes jõuavad finišisse pärast 18:45, aega ei võeta ja teenuseid ei tagata ja korraldajad võivad lahkuda…

Tallinn-Narva maantee üle(ala)tamine on lubatud ainult kergliiklustunneli kaudu mööda tähistatud rada!

JOOGIPUNKTID
Rajal on neli joogipunkti. Joogipunktide asukohad on näidatud rajakaardil.
7,5 km – joogpunkt Loksa maantee ületuse juures 18,5 km – joogipunkt Järvi Pärnjärve telkimisala 25,5 km – Jussi telkimisala Väinjärve ääres
32,5 km – Leppsilla (Venemäe lähedal)
+ üllatusjoogipunk kõige raskemal hetkel… Esimeses joogipunktis on saadaval ainult vesi.
Teises joogipunktis on saadaval vesi, spordijook, banaanid, rosinad, sokolaadi ja kummikommid, leib & sool.
Kolmandas joogipunktis on saadaval järveveest keedetud tee, leib, sool ja lõkkel grillitud vorstikesed.
Neljandas joogipunktis on saadaval vesi, spordijook, banaanid, rosinad, sokolaadi ja kummikommid, leib & sool, hapukurk.
Joogipunktides ei ole ühekordseid joogitopse. Veeanumatel on kraanid või saab vett tõsta oma pudelisse või joogikotti kopsikuga. Palun ärge jooge otse kopsikust. Saadaval on ka mõned ühiskasutuseks mõeldud topsid. Vesi joogipunktis on ainult joomiseks. Pesemiseks või värskendamiseks kasutage rajale jäävate järvede ja ojade vett. Üldiselt on rajale jäävate järvede ja laugaste vesi puhas ja joodav.
Võistlejad on joogipunktide vahelisel alal söögi ja joogi osas omal vastutusel. Väline abi ja varasem rajale joogi/söögi jätmine ei ole lubatud.

ESMAABI
Raske rada ja ebatasane pinnas võivad kaasa tuua vigatuste ohu. Raja keskmine osa on kõnnumaal, kust lähima teeni on üle 5 km, seega on esmaabi saabumine aeglane.
Kui kaasvõistleja vajab abi on võistleja kohustatud tegema oma parima, et abi pakkuda. Tõsiste vigastuste korral helistada kõigepealt hädaabi numbril 112 ja siis teavitada korraldajat. Peakorraldaja telefoni number on +372 5294233 ja see on trükitud ka rajakaardile.

KATKESTAMINE
Katkestamine ei ole võimalik. Kui tahad katkestada, tuleb Sul liikuda selleks finishisse.
Alati teavita korraldajat, kui Sa otsustada rada läbimata koju pöörduda ja ei läbi finishit. Vastasel korral hakkame me muretsema maastikul elavate huntide ja karude pärast.

TUALETID
Aegviidu võistluskeskuses ja stardialas on tualetid. Võistlusrajal ei ole ametlikke tualette, kuigi mõndadel laagriplatsidel on välikäimlad. Kui teete rajal metsapeatuse hoolitsege selle eest, et teie operatsioonist ei jääks loodusesse nähtavaid jälgi.

Loodushoid ja teised rajal liikujad
Enamus rajast kulgeb Lahemaa Rahvuspargis ja Põhja-Kõrvemaa looduskaitsealal. Kõik võistlejad vastutavad selle eest, et üritus ei kahjustaks loodust ja et ei esineks konflikte teiste looduses matkajatega.

  • Kui kohtute matkajatega või möödute teisest võistlejast olge viisakas ja jagage sõbralikult rada. Vajadusel küsige möödumiseks luba või laske ise mööda kiiremalt liikuda soovija. Eriti ettevaatlik tuleb olla laudteedel kohtumistel vastassuunas liikujatega ja möödumisel, kuna oht on kukkuda.
  • Kõik geelipakid, batoonipaberid ja muu praht tuleb kanda endaga kaasas ja panna joogipunktides või finishis asuvasse prügikasti. Tahtlik prügi maha viskamine viib tühistamiseni ja järgmistel võistlustel osalemise keeluni.

FAIR PLAY
Kõik võistlejad on kohustatud järgima ausa mängu reegleid. Mistahes dopingu kasutamine on keelatud.

PUBLIK
Kaasaelajatele, on parimad kohad võistluse jälgimiseks esimene teine ja neljas joogipunkt, mis on ligipääsetavad autoga. Joogipunktide asukoha kaart on kättesaadav võistluskeskuses ja stardialas.

Pärast võistlust

TOITLUSTAMINE
Kõik lõpetajad saavad sooja suppi, jooki ja kooki.

PESEMINE ja RIIETUMINE
Pesta saab Aegviidu koolimaja uues spordimajas, on meeste ja naiste saunad ning õues ühised tünnisaunad (sega).

AJAVÕTT, TULEMUSED ja AUTASUSTAMINE
Võistlustulemused avaldatakse võistluskeskuse infotablool ja võistluse kodulehel internetis www.wilderness.ee
Kasutusel on netoaeg vastavalt valitud stardigrupile.
On kaks võistlusklassi – mehed ja naised. Auhinnad saavad 3 kiireimat meest ja kolm kiireimat naist.
Kõik lõpetajad saavad lõpetajameene ja diplomi. Diplomi saab traditsiooniliselt meisterdada ise – kleepida võistlusnumbri diplomil oleva juhise järgi ja lüüa sellele lõpetaja templi.

VÕISTLUSE JÄÄDVUSTAMINE
Võistluse osalustasu sees on kõik võistluse ametlikud fotod, mis avaldatakse võistluse kodulehel või facebookis ja on kasutamiseks tasuta. Võistlusele registreerumisega kinnitab võistleja enda nõusolekut, et fotosid temast võistlusel võidakse internetis avaldada ja kasutada turunduslikel eesmärkidel võistluse korraldaja või võistluse partnerite poolt.
Kui teed rajal ise fotosid võid neid jagada teiste võistlejatega Estonian Wilderness Marathon Facebook lehel. Võistluse korraldaja Estonian ACE Adventure Team https://www.facebook.com/aceadventure/ kajastab samuti võistlust.

ÜRITUSE KORRALDAJA
MTÜ ESTONIAN ADVENTURE RACING TEAM
Peakorraldaja: Timmo Tammemäe, info@wilderness.ee, phone +372 529 4233

Top