Loading
info@wilderness.ee+372 529 4233Find

Seiklusmatka tulemused
Tulemused 8km ja 4km

Reede, 28. augusti õhtul toimub kaks üheaegset sportlikku üritust: 

Maastikujooks: helkuritega tähistatud jooksurada künklikel ja juurikastel looduslikel jalgradadel ja metsateedel põneva looduse ja ajalooga Kakumäe poolsaarel. Raja läbimiseks ja tähistuse nägemiseks on vaja personaalset valgusallikat, soovituslikult pealampi! Distantsid 4 & 8 km.
https://www.plotaroute.com/route/1216849?fbclid=IwAR2qT_GGQMKd5jbJUibZVSm2p6TsKnHPGWtqQ02r9heF-Ogb5H6mKBec2ss

Seiklusmatk: lastega peredele koos läbimiseks sobilik seiklusmatk seisneb kaardi järgi Kakumäe asumis ja metsas asuvate kontrollpunktide otsimises ja lisaülesannete täitmises. Osalejad peavad kasutama pimedal maastikul liikumiseks lampi. Kõikide kontrollpunktide läbimisel on raja pikkus ca 5 km. Kõikide kontrollpunktide läbimine ei ole kohustuslik, käia võib nii paljudes kui ajalimiidi sees  jõutakse. Metsas asuvate kontrollpunktide leidmist hõlbustab kaardile  kantud helkuritega tähistatud rajalõik (millel toimub maastikujooks), kuid tähistatud raja järgimine ei ole kohustuslik – kui oskad ja julged, võid kaardi järgi otse oma valitud teed mööda kontrollpunkti minna. Tähistuse helkurid on kaks kõrvuti asetsevat helkurtäppi, mis meenutavad pimedas helendavaid loomasilmi… aga kas need on üldse helkurid või on hoopis … päris metslooma silmad? Üritus on avatud igas vanuses osalejatele, eelkooliealised lapsed võivad kasutada jalgratast.

Toimumiskoht: Haven Kakumäe sadam, Lesta 16, 13516 Tallinn. Google maps link: https://g.page/havenkakumae?share

Parkimine: Haven Kakumäe sadama parklates tasuline vastavalt parkla liiklusmärkidel toodud tingimustele

Ajakava:
19:30 Algab võistlusmaterjalide jagamine
21.00 Maastikujooksu start
21.01 Seiklusmatka kaartide jagamine
21.05 Seiklusmatka ühisstart
21.30 Maastikujooksu võitja finiš
22.00 Maastikujooksu autasustamine
22:30 Seiklusmatka kontrollaeg ja finiši sulgemine

Osalejad: Maastikujooks on individuaalne võistlus. Seiklusmatk on võistkondlik – vabalt valitud koosseisus ja vanuses võistkonnad (max 5 liiget). Võistkond peab läbima kogu valitud raja koos silmsidemes.  Alaealiste laste omal käel rajale suundumiseks peab olema lapsevanema luba, alla 10 aastastel lastel peab kaasas olema täiskasvanud saatja.

Ajavõtusüsteem: Jooksul elektrooniline ajavõtt võistlusnumbriga.
Seiklusmatka kontrollpunktides tuleb teha märge elektroonilise märkevahendiga SportIdent (SI) asetades märkepulga kontrollpunktis olevasse jaama auku ja oodates heli ja valgussignaali. Üks SI märkevahend võistkonna kohta. SI Märkevahendi saab soovi korral koos võistlusmaterjalidega ning laenatud SI tuleb pärast matka tagastada. Kasutada võib ka isiklikku SI-d.
Seiklusmatka lisaülesanded: Kontrollpunkte läbides on võimalik teenida lisapunkte lisaülesannete lahendamisega. Need võivad seisneda peidetud punktide otsimises, viktoriiniküsimustele vastamises, looduse tundmises või nutikust nõudvates ülesannetes. Lisaülesannete kontrollsüsteemiks on vastuste leht ja augustaja. Auk tuleb teha õige vastuse lahtrisse ning leht finišis anda kontrollimiseks kohtunikule.

Lamp! Kuna üritus toimub pärast päikeseloojangut on nii jooksu kui seiklusmatka edukaks läbimiseks vajalik pea- või taskulamp! Väga soovitav on lamp kõigile osalejatel! KIT Clubist saab lampe eelbroneeringu alusel laenutada rendihinnaga 1 eur/tk. Lambi reserveerimiseks kirjuta: info@kitclub.ee

Riietus: Osalejad peavad valima ilmale ja enda füüsilistele võimetele vastava riietuse ja jalanõud. Tähelepanu! Rada kulgeb lisaks valgustatud tänavatele  ka kitsastel, libedatel ja konarlikel radadel ja murul. Kohati on rada järsk ja porine. Suure tõenäosusega saavad jalad poriseks ja märjaks!

Tulemused ja autasustamine:
Maastikujookul autasustatakse meeste ja naiste esikolmikut 8 km rajal.
Kõik seiklusrajal osalenud võistkonnad kantakse finišiprotokolli. Autasustatakse kõige kiiremini kõige rohkem punkte kogunud võistkonda. Kuna tegemist on eelkõige meelelahutusliku matkaga siis soovitavad korraldajad mitte tormata! Kõigi osalejate vahel loositakse välja ka loosiauhindu.

Osavõtutasu maastikujooksul on 12 eur. Võistluspäeval kohapeal registreerimisel 15 eur.

Osavõtutasu seiklusmatkal on 10 eur kuni 2 liikmelise võistkonna kohta. Iga lisanduv täiskasvanud võistkonna liige 5 eur ja alaealine 3 eur. Tasu sisaldab kaarti, rajatähistust, ajavõttu, jooki joogipunktis ja finišis, suupisteid finišis, tasuta fotosid üritusest, auhindu. Kohapeal registreerides on võistkonna registreerimistasu 5 eur kallim, kui eelregistreerimisel.

Registreerimine: register.sk100.ee

TÄIENDAV MAASTIKUJOOKSU INFO:

Põlevate silmade öö maastikujooks (varem tuntud ka kui Tallinn City Trail Night Edition) on ainulaadne jooksusündmus Eestis, kuna jooks toimub suures osas valgustuseta pimedatel metsaradadel. Lambivalgel jooks pimedal metsamaastikul on põnev ja adrenaliinirohke!

Võistlusrada on 8 või 4km pikk ja kulgeb Kakumäe poolsaare metsaradadel ning vähesel määral ka tänavatel. Täpne rajakaart avaldatakse 1 nädal enne jooksu. NB! jooks toimub pärast päikeseloojangut ja suures osas valgustamata metsaradadel, mis tähendab, et igal osalejal on raja läbimiseks vajalik hea valgustugevusega pea- või taskulamp! 

Kohustuslik varustus: Jooksmiseks piisava valgustugevusega pea- või taskulamp, et tagada ohutu liikumine pimedatel metsaradadel ja näha helkurtähistust.

Joogipunktid: rajal on üks joogipunkt, kus pakutakse vett, spordijooki ja kommi

Registreerimistasu sisaldab rajatähistust, ajavõttu, jooki joogipunktis ja finišis, suupisteid finišis, tasuta fotosid võistlusest, auhindu võistlusklasside parimatele.

Autasustatakse meeste ja naiste esikolmikut 8 km rajal.

Registreerumisega kinnitab võistleja, et ta on raja läbimiseks piisavalt heas füüsilises vormis, tal ei ole terviseprobleeme ning ta osaleb võistlusel omal vastutusel, esitamata korraldajale mingeid pretensioone rajal ilmnevate terviserikete või saadavate vigastuste osas. Kõik osalejad peavad arvestama, et konarlikel radadel pimeduses jooksmisega kaasneb oht ennast vigastada. Vigastuste vältimiseks tuleb valida ohutu tempo!

Osalemisega toetad Estonian ACE Adventure Team ettevalmistust ja osalemist seiklusspordi MMil Hispaanias 2021.

Võistlust toetab:

RESULTS 8K/4K 2019

RESULTS Pere-seiklusmatk 2019

RESULTS 8KM 2018

RESULTS HIKE 4KM 2018

RESULTS 2017 in 8km

RESULTS 2017 in 4km adventure

Top